O czasopiśmie...

 

     Biologia pszczół|
Gospodarka pasieczna|
          Hodowla i genetyka|
  Pożytki i zapylanie|
           Produkty pszczele|
   Choroby i zatrucia|
         Szkodniki|
                  Apiterapia|

     Inne zapylacze|

 

Nasz miesięcznik – to najstarszy w Polsce magazyn popularyzujący pszczelarstwo – wydawany nieprzerwanie od 1950 roku!

Za cel stawiamy sobie przekazywanie czytelnikom rzetelnej wiedzy na temat wszystkich zagadnień związanych z pszczelarstwem. Jest to możliwe dzięki współpracy z pracownikami jednostek naukowych oraz doświadczonymi  pszczelarzami–praktykami.

Na łamach magazynu:

  • poruszamy ważne dla branży pszczelarskiej problemy;
  • prezentujemy różnorodne opinie i poglądy; 
  • przekazujemy pomocne rady i wskazówki.

 

Kontakt:

Adres redakcji:
ul. Świętokrzyska 20, 00-002 Warszawa,
tel. (22) 50 54 542, (22) 50 54 552, fax. (22) 50 54 542
e-mail: redakcja@miesiecznik-pszczelarstwo.pl lub red.pszczelarstwo@wp.pl

 

Warunki zakupu i prenumeraty PSZCZELARSTWA zamieszczone są w zakładce „Jak kupić?”.

W redakcji dostępne są niektóre numery archiwalne (z roku 2018 i 2019) oraz wszystkie numery z roku 2020 – informacje na ten temat w zakładce „Jak kupić?” lub w redakcji.

 

Składki członkowskie

Członkowie PTN proszeni są o wpłacanie rocznych składek członkowskich w wysokości 20 złotych na konto: 95 2030 0045 1110 0000 0241 1270 w Banku BGŻ.
W sprawie dodatkowych informacji na temat składek można kontaktować się ze skarbnikiem dr. Dariuszem Gerulą.

 

Henryk Piekut

Pszczelarze wygrali AgroLigę 2013

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie 1 kwietnia bieżącego roku, pod patronatem i z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego miała miejsce uroczysta Gala AgroLigi 2013 – ogólnopolskiego konkursu odbywającego się już od 21 lat. Organizatorami na szczeblu wojewódzkim są ośrodki doradztwa rolniczego, a na szczeblu krajowym – Redakcja Rolna pierwszego programu Telewizji Polskiej S.A. oraz Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Z grona zwycięzców wojewódzkich wyłaniani są laureaci krajowi w kategoriach: gospodarstwo i firma.

Krajowym Mistrzem AgroLigi 2013 w kategorii firma – została firma „Mazurskie Miody Bogdan Piasecki" z miejscowości Tomaszkowo koło Olsztyna.

Bogdan Piasecki – założyciel i właściciel firmy „Mazurskie Miody Bogdan Piasecki" – jest absolwentem Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli. Pierwszą pasiekę założył w 1964 roku. Obecnie w pasiekach pana Piaseckiego jest około 1000 rodzin pszczelich. Rozwój pasiek wymusił wybudowanie zakładu konfekcjonowania miodu. Pierwszy był w Olsztynie, obecny jest w Tomaszkowie.

Pani Beata Piasecka-Sasin z pucharem za zwycięstwo na etapie krajowym XXI edycji Konkursu<br>AgroLiga w kategorii firma, dyrektor przedsiębiorstwa Mazurskie Miody<br>z siedzibą w Tomaszkowie k. Olsztyna, której właścicielem jest jej ojciec Bogdan Piasecki.<br>Puchar wręczył Prezydent RP Bronisław Komorowski. (fot. H. Piekut)Pod koniec 2007 roku firma „Mazurskie Miody" wprowadziła do swojej oferty Miody Pitne Nienasycone w pełnej gamie, od czwórniaków poprzez trójniaki, dwójniaki do półtoraków oraz alkoholi „mocnych" z miodem, opartych na tradycyjnych recepturach wyszukiwanych w rodzinnych materiałach. W 2011 roku Bogdan Piasecki wraz z technologiem Januszem Luty przypomnieli polski produkt Okowita.

Firma „Mazurskie Miody" uzyskała w 2002 roku certyfikat jakości według normy ISO 9001, a w 2006 roku została członkiem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Posiada własne laboratorium oraz blisko współpracuje z Katedrą Pszczelnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Bogdan Piasecki odebrał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego specjalny puchar i dyplom. W uroczystości towarzyszyła mu córka Beata Piasecka-Sasin (fot.), dyrektor firmy.

 

Copyright © 2020, Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe. All Rights Reserved.