CENTRUM APITERAPII „ApiBałt" apibalt logoswiss

Od lipca w Bałtowie rusza Mini Spa

Centrum Apiterapii w BałtowieRozwijane przez spółkę „ApiBałt" Centrum Apiterapii poszerza zakres świadczonych usług o ofertę Mini Spa. Malowniczo położone na wzniesieniu domki Mini Spa zostaną otwarte 1 lipca 2016 roku. Inwestycja współfinansowana jest przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Bałtów i jego mieszkańcy od lat doceniają pracowitość pszczół i korzyści, jakie dla człowieka niosą produkty ich pracy. Powstała w 2014 roku spółka „ApiBałt" konsekwentnie dąży do budowy na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego Centrum Apiterapii, w którym będą wykonywane zabiegi z wykorzystaniem pszczół i produktów pszczelich w ramach apiterapii, apifitoterapii, apitoksynoterapii, uloterapii, porad dietetycznych, masaży i turnusów rehabilitacyjnych.

Pierwszym otwartym przez spółkę obiektem jest punkt sprzedaży Skarby Natury ApiBałt oraz domki do inhalacji powietrzem z ula. Wskazaniami do stosowania uloterapii jest między innymi syndrom ciągłego zmęczenia, bezsenność, przewlekły katar, a nawet wspomagająco w niektórych chorobach. Od 1 lipca w domkach Mini Spa będzie można skorzystać z atrakcyjnej oferty zabiegów Spa.

img 7359-2-1280x560Usługi najwyższej jakości w nowowybudowanych obiektach zapewni doskonale wykwalifikowana kadra oraz profesjonalne urządzenia, jak wyposażona między innymi w funkcję ozonowania kapsuła Spa, aparat do masażu membranowego czy specjalistyczne lampy stosowane w leczeniu bólu, stanów zapalnych, trądziku, oparzeń, trudno gojących się ran.

Mini Spa powstało jednak z myślą o osobach poszukujących pielęgnacji i wyciszenia. W domkach Mini Spa będzie można zażyć kąpieli w saunie zewnętrznej fińskiej, fitosaunie, skorzystać z bogatej palety różnych metod masażu. img 7294-2-300x200Masaż gorącymi kamieniami rozluźni i dotleni organizm. Zastosowanie bańki chińskiej zmniejszy napięcie mięśniowe, modelując jednocześnie sylwetkę i redukując cellulit. Stosowane w masażach przeciwstarzeniowych i odmładzających aromatyczne stemple chińskie ujędrnią ciało i wprowadzą w błogi stan relaksu, którego nie zakłóci żaden hałas. Obiekty położone są z dala od źródeł hałasu, na wzgórzu, z którego rozciąga się widok na dolinę rzeki Kamiennej. Znajdują się w nich dwa pokoje dla poszukujących odpoczynku gości.

W programie będą również wczasy regeneracyjno-odchudzające, 7- lub 14-dniowe. Propozycja specjalnie przygotowanych zabiegów połączonych z atrakcjami JuraParku, na którego terenie znajduje się Mini Spa.

W rozbudowie Centrum Apiterapii Spółka „ApiBałt" nie zamierza poprzestać na otwarciu Mini Spa. W ciągu najbliższych lat ma powstać kolejny, 3-kondygnacyjny budynek, w którym mieścić się będą gabinety lekarskie i gabinety odnowy biologicznej. Medycyna naturalna oparta o produkty pszczele i zioła znajduje w Bałtowie silnego sprzymierzeńca.

img 7536-2-1280x560

 
 ---
 
© Miesięcznik PSZCZELARSTWO, Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe, 2004-2016
Agroturystyka