Rok 2012

W 140. rocznicę urodzin Emanuela Biskupka – współzałożyciela i pierwszego honorowego prezesa Stowarzyszenia Pszczelarzy Śląskich

Marszałek Józef Piłsudski, którego wychowano w duchu patriotycznym został żołnierzem zamiast lekarzem. Kochał przyrodę, a w Sulejówku miał pasiekę. Kiedyś powiedział: Kto nie zna przeszłości, nie ma przyszłości.

Jest okazja, aby w 140. rocznicę urodzin Emanuela Biskupka przypomnieć historię powstania Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach i jego założyciela – Emanuela Biskupka, pierwszego honorowego prezesa Stowarzyszenia Pszczelarzy Śląskich.

Więcej…
 

„Bartnik Mazurski" nagrodzony certyfikatem „Doceń polskie"

Doceń polskie

Miód lipowy, wyrób Gospodarstwa Pasiecznego „Bartnik Mazurski" został nagrodzony prestiżowym certyfikatem „Doceń polskie". „Bartnik" zdobył wyróżnienie podczas V audytu certyfikacyjnego, który odbył się 16 maja w Krakowie.

Więcej…
 

Zakażenia wirusowe pszczół – podsumowanie

W kilku ostatnich numerach „Pszczelarstwa"/2012 zamieszczone zostały artykuły dotyczące zakażeń wirusowych najczęściej pojawiających się u pszczół. Pozostało jeszcze wspomnieć o kilku innych wirusach mających znaczenie tylko na ograniczonych obszarach bądź wywołujących zakażenia tylko u innych gatunków pszczół, ewentualnie niedawno odkrytych, o których niewiele jeszcze wiadomo.

Więcej…
 

Przedsięwzięcia Fundacji EkoRozwoju w trosce o aleje drzew w Polsce

Fundacja Ekorozwoju działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju. Zarejestrowana została w 1991 roku.

W Internecie na stronie Fundacji napisano: „Nazwa naszej organizacji nie jest przypadkiem. Fundacja oznacza dla nas przede wszystkim sposób działania. W pierwotnym znaczeniu, w języku łacińskim fundatio oznacza podwalinę. Fundowanie nie jest więc tylko jednorazowym aktem przekazania pieniędzy; to proces budowania, zakładania czegoś własnym kosztem dla użytku publicznego; w tym sensie fundatorami są wszyscy nasi dotychczasowi dobrodzieje i współpracownicy, którym w tym miejscu dziękujemy!

Więcej…
 

Nestor Polskiego Pszczelarstwa

Senior małopolskiego pszczelarstwa – pan Bogdan Szymusik uhonorowany został przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju rolnictwa, za osiągnięcia w działalności publicznej i naukowej. Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonał w dniu 24 maja 2012 roku w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wicewojewoda Małopolski pan Andrzej Harężlak.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6
 ---
 
© Miesięcznik PSZCZELARSTWO, Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe, 2004-2016
Agroturystyka