Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Znalezionych wyników: 7
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: przecietne wynagrodzenie pszczelarza?????????
henrmiko

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6529

PostForum: Gospodarka pasieczna   Wysłany: 2009-05-18, 21:25   Temat: przecietne wynagrodzenie pszczelarza?????????
Wynagrodzenie ustalają pracodawca z pracownikiem w wyniku dyskusji. Ustalonych jednolitych stawek nie ma. W obecnej kryzysowej sytuacji dotyczącej zatrudnienia- Proponuje przyjęcie wstępnej wyjściowej stawki 20 zł za godzinę pracy i udzielania instruktarzu + koszty dojazdu.
  Temat: Poszukuję producentów korpusów z poliuretanu.
henrmiko

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5326

PostForum: Ule   Wysłany: 2008-07-25, 21:08   Temat: Re: Poszukuję producentów korpusów z poliuretanu.
M@J@ napisał/a:
Szanowni koledzy Pszczelarze potrzebuję pomocy. od dłuższego czasu poszukuję producenta który produkuje ule z poliuretanu. konkretnie chodzi mi o korpusy langstrotha. Jeżeli ktoś ma jakieś namiary to byłabym wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam M@J@


Sprzedażą uli z poliuretanu zajmuje się Pomorsko- Kujawski Związek Pszczelarzy w Bydgoszczy tel . 0523493781 wew. 512
  Temat: Jak poddać matke skutecznie i z efektem
henrmiko

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 11551

PostForum: Hodowla   Wysłany: 2008-06-01, 20:16   Temat: Re: Jak poddać matke skutecznie i z efektem
Marcinluter napisał/a:
Witam
jestem początkującym psdzczelażem kupuję pakiet (ok.20 czerwca) i niewiem jak poddać matke skutecznie i bez żadnych strat (a mam pytanie czy jeśli w okolicy niema wogule żadnej rodziny pszczół to moje pszczółki będom produkowały więcej miodku??)


Aby do prawdziwego pakietu poddać matkę, to najpierw należy usunąć matkę znajdującą się w pakiecie. Najpewniejszym sposobem poddawania nowej matki już zapłodnionej w każdych warunkach nawet nie sprzyjających, jest poddanie jej w izolatorze z siatki uniemożliwiającej przejście pszczoły. Ale trzeba taki izolator na jedną ramkę posiadać. Do tego izolatora wkładamy ramkę z czerwiem na wygryzieniu i wpuszczamy tam tą nową matkę i całość wkładamy do ula w środek roju. Wygryzające się z tej ramki pszczoły są przyjaznie ustosunkowane do każdej matki. Matka ta zazwyczaj zacznie czerwienie w wolnych komórkach na ramce w izolatorze. Po kilku dniach wyjmujemy izolator wstawiając w środek roju samą ramkę z matką i wygryzionymi pszczołami. Jest to jeden ze sposobów poddawania matek szczególnie w trudnych warunkach i bardzo bezpieczny.
  Temat: Pytanie odnośnie woszczyzny
henrmiko

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7975

PostForum: Choroby, szkodniki i zagadnienia sanitarno weterynaryjne   Wysłany: 2007-12-03, 12:32   Temat: Pytanie odnośnie woszczyzny
Pierzga spleśniała nie nadaje się do spożycia. Należy plastry ze świeżą pierzgą zabezpieczać przed pleśnią. Jest to czynność dość trudna. Można to czynić posypując plastry cukrem pudrem i przechowując w suchej chłodni.
  Temat: Weza/pierzga
henrmiko

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7462

PostForum: Gospodarka pasieczna   Wysłany: 2007-05-17, 20:18   Temat: Weza/pierzga
Węza pszczela jest to cienki plaster wosku wyprodukowany na odpowiednim urządzeniu ( walcach lub formach) na którym są z obu stron powyciskane odpowiednio podstawy komórek pszczelich, po poddaniu do ula do rodziny pszczelej pszczoły woszczarki mają ułatwione zadanie budowy plastra. Pierzgą nazywamy pyłek kwiatowy z dodatkiem odpowiednich enzymów i częściowo miodu, złożony do plastra i odpowiednio zakonserwowany przez pszczoły. Jeżeli kolega chce być pszczelarzem to radzę podstawową wiedzę zdobywać czytając wszelkiego rodzaju poradniki z dziedziny pszczelarskiej a forum wykorzystywać do wymiany już posiadanych poglądów.
  Temat: co posiać na polu pod pasieczysko
henrmiko

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9316

PostForum: Hodowla   Wysłany: 2007-03-24, 13:51   Temat: co posiać na polu pod pasieczysko
Zgadzam się ogólnie z moimi przedmówcami, ale drzewa, krzewy a także rośliny wymagają odpowiedniej gleby. W zależności od klasy gruntu jaki posiada działka- należy dobierać nasadzenia. Całośc działki powinna okalać coś co by chroniło pasiekę od wiatru a ludzi od pszczół. Taką zaporą może być nasadzenie z leszczyny, która jest mało wymagająca a dająca wiosną pszczołom dużo pyłku.
  Temat: Brak matki w silnej rodzinie
henrmiko

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6805

PostForum: Gospodarka pasieczna   Wysłany: 2007-03-13, 15:48   Temat: Brak matki w silnej rodzinie
Jeżeli jest pewne, że rodzina na początku m-ca marca - nie posiada matki, to najlepiej byłoby jak najszybciej połączyć ją z inna w której jest dobra matka. W wyniku tego kroku uzyskamy obecnie silną, wzmocnioną rodzinę, która da nam dobry odkład już w końcu m-ca maja, bez szkody dla własnego rozwoju zbioru miodu.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group