Strona 1 z 1

Dlaczego trzeba się zalogować?

: 2006-05-11, 21:15
autor: avico
Dziś miałem kilka zapytań dlaczego chcąc coś napisać trzeba się zalogować?

Nie wynika to ze złej woli, lub chęci ograniczania kogokolwiek. Pewnie każdy z nas użytkując Internet wkurza się na niechciane reklamy. Kto je nam wysyła? Nie czynią tego ludzie, tylko programowe „roboty”, które wyszukują adresy pocztowe, fora dyskusyjne i wszelkie inne miejsca, gdzie mogą „naśmiecić” niechcianą reklamą. Często bywa, że nie są one kompatybilne z forum pod wieloma względami i pojawiają się cudaczne niezrozumiałe zapisy (znaczki-maczki), które trzeba ręcznie usunąć. To był główny powód wprowadzenia obowiązku logowania, gdy chcemy coś napisać. Czytać może każdy. Chyba nie sprawi nikomu nadmiernej trudności przeprowadzenie rejestracji a później zalogowanie się. Kiedy „roboty” nauczą się omijać takie zabezpieczenie, można np. przy logowaniu wpisać w okienko pojawiający się kod cyfrowy lub cyfrowo literowy. W ten sposób przed „robotami” broni się większość forów.
Ostatnio był wysyp takich wpisów i zapadła decyzja, że należy zacząć się bronić.

zalogowanie

: 2006-09-03, 18:18
autor: pszczelarz123
Czy zalogowanie się na jakiejś stronie stanowi dla kogoś problem. 5 minut i jesteś zalogowanym użytkownikem

Re: zalogowanie

: 2006-09-05, 18:58
autor: Administrator
pszczelarz123 pisze:Czy zalogowanie się na jakiejś stronie stanowi dla kogoś problem. 5 minut i jesteś zalogowanym użytkownikem
Problem nie tkwi w czasie jaki trzeba na to poświęcić, tylko w tym, że użytkownik zalogowany przestaje być anonimowy, a to niektórym z nich się niespodobało, bo stracili możliwość "mieszania".

A tak na marginesie - 5 minut na logowanie to bardzo dużo czasu, ja bym się poddał :) zajmuje mi to najwyżej 2-3 sekundy.

Pozdrawiam

Michał

: 2006-09-05, 20:24
autor: BoCiAnK
To zależ jakiego masz kompa srrawdziłem to zajelo mi 5 sekund :)

: 2008-01-17, 13:36
autor: mily_marian
Mnie zalogowanie sprawia troche trudnosci ten email bo ja po prostu jego niemam. mnieloguje córka i ona swój daje ten email ale ona stydiuje i przyjeżdza w sobote. Może z kolegów by dokładnie mi napisał CO i JAK. Byłbym bardzo wdzienczny. Pozdrawiam miły_marian

: 2008-01-17, 19:00
autor: SKapiko
Panie Marianie wcale nie jest to takie trudne, u góry są takie okienka a obok nich napisy jest tam również napis ''Zaloguj'' klikasz na ten napis wyskakuje dwa okienka w górnym okienku wpisujesz Pan swój profil a w dolnym hasło które powinno być znane tylko Pany, przy wpisywaniu hasła zamiast liter wyskakują tylko kropki, następnie na napis Zaloguj i już jest gotowe.

: 2008-01-17, 19:55
autor: Administrator
mily_marian, najlepiej poprosić córkę o login i hasło, adres email nie jest do zalogowania potrzebny, a jedynie do aktywacji konta. A swoją drogą - może czas na własny email? I jeszcze jedno - można podczas logowania zaznaczyć pole "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie" i problem z głowy!

: 2008-01-19, 11:47
autor: mily_marian
Serdeczne Bóg Zapłać za wyiasnienia postaram się o tego własnego emaila. Pozdrawiam miły_marian