Idzie zima tysiąclecia?

Moderator: krzysglo

Piotr Nowotnik

Idzie zima tysiąclecia?

Post autor: Piotr Nowotnik »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ecia_.html
Wszystko na to wskazuje? Czy można już panikować?
A tak na serio...
Jak pszczoły sobie z tym poradzą?
Czy marne dwanaście kg cukru na ul warszawski poszerzany (Zostawione na ośmiu ramkach) im starczy? Coś sobie na pewno jeszcze doniosły, zwłaszcza pyłku.

birkut

Post autor: birkut »

tak to bedzie zima tysiac lecia , tylko to tysiąclecie dopiero od tej zimy sie bedzie zaczynac a co do pokarmu do wiosny napewno starczy ciekawsze jest kiedy matka zacznie czerwic na wiosne a kiedy bedzie jakikolwiek pozytek aby mogły uzupałnic braki

Piotr Nowotnik

Post autor: Piotr Nowotnik »

Dziękuję za pocieszenie.
U mnie cała pasieka (bardziej teren gdzie są ule) jest obsadzona krokusami, tulipanami, narcyzami - taki pierwszy pyłek wzmacniający. Mam nadzieję, że to wzejdzie bo nacharowałem się jak wół sadząc 200 pare cebulek koło uli i za pasieką.

Fringilla
Stukacz
Stukacz

Post autor: Fringilla »

Uważaj na nornice one lubią takie cebulki . Widac że rośnie młody "zboczeniec " który lubi sadzic kwiatki pszczołom. Powodzenia.

birkut

Post autor: birkut »

no to fringlina chyba wszyscy nimi jesteśmy bo kto mie sadzi, ja zonie zabrałem kawałek ogrodka aby facelie posiac a ona juz miała przygotowane nasiona marchwi i pietruszki , nawet teraz zbieram nasiona niecierpka ale i tak wiem ze nic z tego nie bedzie

johny180
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: johny180 »

zima jak zima robią ludziom tylko stracha.co roku jest śnieg i co roku mrozy.nie raz bywało że tylko czubki daszków wystawały z pod śniegu,normalna kolej rzeczy ,tylko my szybko sie przyzwyczajamy do dobrego.było pare zim łagodnych to już zapomnieliśmy jakie zimy w polsce mogą być

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

johny180 pisze:zima jak zima robią ludziom tylko stracha.co roku jest śnieg i co roku mrozy.nie raz bywało że tylko czubki daszków wystawały z pod śniegu,normalna kolej rzeczy ,tylko my szybko sie przyzwyczajamy do dobrego.było pare zim łagodnych to już zapomnieliśmy jakie zimy w polsce mogą być
Dokładnie
Zima Ma być Zimą
Jak starzy Górale Powiadali
Jaka zima Takie lato
Meteorolodzy to z dnia na dzień nie potrafią pogody przepowiedzieć a prognozują Miesiące
Popatrz Tu straszą zimą 1000 lecia a tu >>> Twoja Pogoda sezonowa <<< marzec suchy ale zimny
A jak będzie to się dowiemy jak dożyjemy ,

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

znowu ktoś się naoglądał jakiś głupot katastroficznych i zaczyna straszyć paroma płatkami śniegu
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

johny180
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: johny180 »

jak zwykle Amerykanie u nas przepowiadają pogode ,bo u nich to sie im chyba nie sprawdza

gutek603
Stukacz
Stukacz

Post autor: gutek603 »

BoCiAnK pisze:Zima Ma być Zimą
Jak starzy Górale Powiadali
Mi górale na pytanie jaka będzie zima mówili " panocku jaka psyndzie taka byndzie",
a kto wpada w panikę ogląając pogodę w TVP, to za wczasu niech kupi sobie FUMAGILINĘ u ruskich .

rostewit
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: rostewit »

Ostrej zimy nie trzeba się bać, pszczołom nie zaszkodzi. Długiej zimy mogą się bać ci co
żałowali pszczołom cukru czy gotowej karmy. A wszyscy możemy się bać ciepłej zimy,
poprzeplatanej okresami mrozów.
Panikować nie warto, nic to nie zmieni.
Pozdrawiam !!!
rostewit

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

zeszłoroczna dała mi popalić :712: :712: myślę że , teraz będzie lepiej
Radek73

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

W zeszłym roku u mnie już leżał śnieg i został do kwietnia.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

w tym roku już też miałem śnieg ... ale już go nie ma .. a pogoda jak ta lala :685: :685:
Radek73

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

dziś u mnie pyłek nosiły z wystające z pod roli gorczycy, miałem jej zasiane ze 2ha ale zaczęli głośno krzyczeć że się zbliża zima stulecia no i ją zaorałem
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

ODPOWIEDZ