Matki od Pana K. Loca

Moderator: krzysglo

Piotr Nowotnik

Matki od Pana K. Loca

Post autor: Piotr Nowotnik »

Na początek, jeśli gdzieś już był założony taki temat to proszę moderatora o usunięcie mojego wątku i wskazanie już istniejącego. (Szukałem, ale wyszukiwarka nie dała mi oczekiwanego rezultatu).
Otóż chciałem się wziąć na poważnie za moje 3 ule (które mam nadzieję przeżyją) i na wiosnę wymienić matki. Mam całą listę powodów, dla których chcę dokonać wymiany pszczoły. Najbardziej odpowiadają mi matki od Pana Krzysztofa Loca. Chciałbym po jednej linii do ula "włożyć". Ceny już znam, tylko chciałem się zapytać Panów o opinie. Czy są jakieś wady, jak te pszczoły zachowują się i czy coś jest niepokojącego u pszczół pod wpływem jakiegoś czynnika. Bardzo bym prosił o opinie, bardzo mi na tym zależy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

kirkor
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: kirkor »

Bardzo dobry wybór! Od kilku lat kupuję matki od P.Loca, rocznie ok. 20-30 szt. Mogę je z czystym sumieniem każdemu polecić. Linie które znam to Nieska, Jugo i Alpejka. są to pszczoły miodne, łagodne (nawet bardzo łagodne, można je przeglądać bez dymu i bez względu na pogodę) oraz nierojliwe, co najwyżej skłonne do cichej wymiany. co więcej wymagać. Jednak co powinieneś dla siebie wybrać to proponuję skontaktuj się telefonicznie z P. Locem. Pomoże Ci wybrać. pozdrawiam, Wojtek

Piotr Nowotnik

Post autor: Piotr Nowotnik »

Witam, bardzo dziękuję za odpowiedź. Już rozmawiałem z tym Panem, on najbardziej polecał samą alpejkę i woźnicę, opisałem mu całe pożytki panujące w pobliżu moich uli. Chciałbym jeszcze tę nieskę, jest bardzo chwalona przez pszczelarzy. Jak ktoś jeszcze miał u siebie te matki to bardzo proszę o opinie, każda wypowiedź będzie dla mnie cenna. Głównie mi chodzi o nieprzewidziane problemy, czy nie było żadnych kłopotów trakcie sezonu. Pozdrawiam,

avico

Post autor: avico »

Moja rada. Kupuj od tych hodowców, którzy mają dobrą opinie i szanują klienta. Chyba już wybrałeś. Uważam, że wybór jest dobry.
Każdy chce sprzedać, ale nie każdy jednakowo traktuje klienta. P. Krzysztofa znam i uważam, że się nie zawiedziesz.
Jeżeli nie spróbujesz, to się nie przekonasz.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Alpejka to podobno to samo co Gema,
Nieska to podobno to samo co Prima,
to są te same pszczoły pochodzące z tego samego materiału genetycznego używanego przez różnych hodowców a wywodzącego się jeszcze z Pasieki Zarodowej w Żelkowie.

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

ponieważ Pani Maria kiedyś pracowała u Pana Loca i swoją hodowlę oparła o jego materiał zarodowy z tymże musiała zmienić nazwę linii pszczół
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

ODPOWIEDZ