Rójka prośba o poradę :)

Moderator: krzysglo

mchelectronic
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Rójka prośba o poradę :)

Post autor: mchelectronic »

Witam
Mam kolejne pytanie .
W sobotę złapałem rójkę. Włożyłem do ula i pszczoły odbudowują węze. Jest ich na 3,4 ramki.
Matka chyba jest ponieważ wydaje mi się ,że są już jajeczka . Jako,że jestem początkujący
to do końca nie jestem pewien czy to jajka. W każdej komórce na spodzie taka jakby niteczka . Ale mam pytanie ponieważ te pszczoły jakoś tak dziwnie lgną do siebie.
Jak wyciągałem dzisiaj ramkę to tak się trzymają siebie jakby to była pajęczyna .
Czy to normalne zachowanie ? W innych dwóch ulach gdzie mam odkłady nie widziałem jeszcze takiego zachowania.

poz
Marcin

Dominik
Nieśmiały
Nieśmiały

Re: Rójka prośba o poradę :)

Post autor: Dominik »

mchelectronic pisze:Witam
Mam kolejne pytanie .
...
Marcin

To właśnie woszczarki tworzą takie łańcuszki. Tak sobie wiszą i wypacają wosk.

mchelectronic
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Re: Rójka prośba o poradę :)

Post autor: mchelectronic »

Dominik pisze:
mchelectronic pisze:Witam
Mam kolejne pytanie .
...
Marcin

To właśnie woszczarki tworzą takie łańcuszki. Tak sobie wiszą i wypacają wosk.

Dzięki za informacje.

poz
Marcin

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Do wychowu jajeczek i czerwiu potrzeba 34* ciepła ale do budowy woszczyzny na wezie trzeba 36* ciepła i dlatego pszczoły robią taką pajenczyne zeby nie przegrzac jajeczek i czerwiu. Pozdrawiam miły_marian

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

Marianie;jak czytam o łańcuszkach -to mnie cholera bierze, jak nie wie co to jest pszczoła rojowa,i nie ma pojęcia kiedy pszczoły się roją[do rójki muszą być anatomki]

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

Witam i mam pytanie. Piszę tutaj bo nie wiem gdzie.. Jestem siostrzeńcem Radka .. Wujek wyjechał i kazał pilnować pszczół . powiedział że w jednym ulu . zmieniają matkę . i ta jak będzie się . wykluwać będzie kwakać ???? dzisiaj słuchałem z góry i rzeczywiście słychać kwaaakwaaaaaaaa. Co ja mam teraz robić .. Wujek jest poza zasięgiem telefonu . A wraca dopiero w środę ..Kazał tutaj pisać w razie czego ..
Radek73

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

bez obaw jak matka kwacze to wygryzła się i w wkrótce się unasieni. Wszystko jest jak należy ;).
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

Dodzwoniłem się . Kazał sprawdzać czy się nie wyprowadzają , bo tam jak mówił były dwa mateczniki. w razie co to ciocia ma je zbierać ... ciekawe jak ,niby już to robiła . .A te matki to do zmienienia bo wujek zamówił u kogoś i będzie je zamieniał na inne , ale w piątek je przywiozą .DZIĘKUJE

[ Dodano: 2012-07-09, 17:09 ]
A jednak Wuja miał rację . pszczoły wzbiły się w górę .Polatały polatały i wleciały do pustego ula . Teraz siedzą i wachlują skrzydłami . dzwoniłem do wujka . jest niezadowolony niestety.Powiedział ,że mogą tam siedzieć bo , ul był przygotowany do przeprowadzki.

[ Dodano: 2012-07-09, 17:33 ]
Panowie . tam dalej w tym ulu matka kwaka ..to co przyleciało to nie jest od wujka .
Radek73

ODPOWIEDZ