zalozenie pasieki

Moderator: krzysglo

krw84
Obserwator
Obserwator

zalozenie pasieki

Post autor: krw84 »

Witam, wielokrotnie piszecie, ze jak ktoś chce się zajmować pszczolkami to może skorzystać z pomocy, wiedzy pszczelarza na jego terenie (oczywiście użytkownika forum) stąd moje pytanie czy ktoś jest z okolic Poddębic? I czy ewentualnie można by było podejzec, pomoc w pracy z pszczółkami. Poza moja prośbą, chciałem napisać, ze forum jest bardzo fajne i rzeczowe to ważne przy moim rozpoczynaniu pracy z pszczółkami.:) pozdrawiam

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: adriannos »

krw84, Nie musi to być użytkownik ani tego forum, ani żadnego innego. To powinien być po prostu pszczelarz. Jeśli nie wiesz, kto w Twojej okolicy ma pszczoły, to najprościej jest się przejechać do księdza w Twojej lub najbliższej parafii. Porozmawiaj, powiedz w czym sęk i na 99% będziesz wiedział kto trzyma pszczoły. Przy odrobinie ludzkiej życzliwości otrzymasz pomoc i wiedzę na start. Nie zawsze będzie ona aktualna, ale podstawy praktyczne otrzymasz, a niejednokrotnie zadowolony z pomocy starszy Pan lub Pani da ci w prezencie jakiś odkład albo rodzinę. Wiedzę zawsze uaktualnisz o swoje własne spostrzeżenia, doświadczenia, książek i tą z tego i innych forum. Nie buj się pytać. Jeśli pleban nie będzie wedział to idź do sklepów spożywczych. Tak Panie obsługujące klientów znają też okolice. Jak już znajdziesz pszczelaża, to proszę tylko, życz mu ode mnie wielu lat życia i siły do zajmowania się pszczołami, by mu Bóg w tym dopomógł i darzył go szczęściem i opieką. Jego i jego podopieczne.
Pozdrawiam
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

wojciechmoro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: wojciechmoro »

Blisko Poddębic ma pasiekę Cordovan admin z Forum Pasieki Ambrozja, zapytaj może ci pomorze.

Awatar użytkownika
Cordovan
Stukacz
Stukacz

Post autor: Cordovan »

krw84, mam ule 20 km od Poddębic, jeśli chcesz mogę ci pomóc. Kontakt telefoniczny do mnie znajdziesz na Forum Ambrozji.

jozef
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: jozef »

nowe stanowisko , http://ulkaszubski.pl/viewforum.php?f=3 ... 1224f66818 .

pozdrawiam jozef

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

Józef ,ja znam ciebie i nnygh,ja dzisiaj moją,kochaną mattkę pogrzebałem,urnę włorzyłem do grobu ty byłeś bardzo młoxy jak ja z twoim ojcem pracowałem w stoczni na ślusarni ciężkiej

ODPOWIEDZ