Inkubator dla matek

Moderator: krzysglo

AnetaJ
Obserwator
Obserwator
Kontakt:

Inkubator dla matek

Post autor: AnetaJ »

Witam wszystkich na forum. Jestem laikiem jednak mam pytanie odnośnie inkubatora dla matek, tak nazywa to urządzeni mój ojciec. Konkretnie ma to być inkubator na prezent dla niego. Ostatnio miał porzyczony taki inkubator
http://www.infermo.pl/i38-Inkubator-Oct ... vance.html

Spisaliśmy z bratem dokładnie model, ale tutaj piszą że jest on do jaj ptaków. Inkubator bardzo sie ojcu podobał a my teraz chcemy mu taki sam kupic 50 urodziny.
Proszę o opinie czy będzie nadawłą się na prezent dla pasjonata pszczelarza.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

--->inkubator 1 klik<---
Inkubatory klik
ale troszkę kosztują...
pozdrawiam Marcin

avico

Post autor: avico »

Prawdziwa cieplarka nie jest podgrzewaną szafką. To urządzenie z płaszczem wodnym. Takie jak są oferowane, to można samemu (lub u stolarza) wykonać izolowana szafkę z dowolnym wariantem ogrzewania i wentylacji. Około 400 zł na termoregulator razem z regulatorem wilgotności i termometrem. Oczywiście profesjonalny, nie na zapyziałych termistorach lub tandetnych czujnikach. Trochę płyty OSB, styropianu i termowentylator.
Tylko to i tak nie będzie cieplarka, a coś co cieplarkę udaje. Tyle, że za niewielkie pieniądze.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

avico pisze:Około 400 zł na termoregulator razem z regulatorem wilgotności i termometrem.
150zł cyfrowy termoregulator z dokładnością 0,1*C, (100zł) i higrometr 50zł.=150zł. wszystko na allegro
pozdrawiam Marcin

avico

Marcinluter pisze:
avico pisze:Około 400 zł na termoregulator razem z regulatorem wilgotności i termometrem.
150zł cyfrowy termoregulator z dokładnością 0,1*C, (100zł) i higrometr 50zł.=150zł. wszystko na allegro

Wybacz, ale nie tylko mam elektroniczną wiedzę i doświadczenie, to już "przerabiałem" te niedrogie termoregulatory. Nawet raz prezentowałem upieczone matki, co znacznie podwyższyło koszt owych "niedrogich" termoregulatorów. Policz tak skromnie około 200 matek inseminowanych. Ile mógłbym za ta stratę kupić dobrych, prawdziwych termoregulatorów?

Z gówna pszczoły miodu nie zbiorą, a hodowca, jak chce mieć efekty, to nie oszczędza na materiale zarodowym i na sprzęcie.

Chcesz, to używaj termoregulatory za 150 zł. Ja pisałem o trzech urządzeniach w jednym (termoregulator, regulator wilgotności i termometr).

Cyfrowy, to nie jest tożsame, że elektronika jest oparta na mikrokomputerze i napisanym programie, bo "cyfrowy" może być tylko odczyt, a tak naprawdę mamy w użyciu prymitywny analogowy termoregulator na termistorze z odczytem na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym.

Forum nie jest miejscem na fachowe dywagacje i nie drążę tematu.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

panie Jacku rozumię - Ja sam zacznę hodowlę matek z pomocą Inkubatora ale max 50 w sezonie to pikus więc pseudo-Inkubator jest dla mnie powiewem "nowości" ;, W pana przypadku to sprzęt powinien być - i jest, profesjonalny bo z wiadomych przyczyn/ wszystko co "tanie" jest drogie ;)/
pozdrawiam Marcin

avico

Nie jest ważne czy 50, czy 500.
Przy 50, a nawet 500 nie bawiłbym się w cieplarki. Nie zamortyzują się.
500 mateczników, to 25 ramek po 20 mateczników każda, które można skomasować w pięciu seriach po 100 mateczników w jednym potężnym ulu nad gniazdem oddzielonym kratą.
Tak samo nie rozumiem pszczelarzy używających ulików weselnych do unasieniania matek.
Ulik jest dla hodowcy, aby zaoszczędził pszczoły i ule.
Zwykły pszczelarz unasieni i to znacznie lepiej w rodzinie lub odkładzie.
Cieplarka jest drogim złem koniecznym przy seryjnej produkcji.
To głownie przez cieplarki w tym roku podniosłem cenę matek, po zdrożał prąd i VAT.
Gdybym na miejscu pszczelarza nie hodowcy, robił niewielką ilość matek, to wolałbym wejść w dobry materiał i profesjonalny sprzęt do wychowu, a wygrzewanie mateczników zostawił pszczołom.

Tanie termoregulatory nie trzymają histerezy. Aby sprawdzić histerezę podłączam precyzyjny termometr minimum/maximum i po tygodniu wiem co termoregulator jest wart.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

avico pisze:Ulik jest dla hodowcy, aby zaoszczędził pszczoły i ule.
Zwykły pszczelarz unasieni i to znacznie lepiej w rodzinie lub odkładzie.
:706:
Też jestem takiego zdania ;) - teraz :689: ,po konsultacjach z różnymi osobami choć jeszcze pół roku temu byłem pewien ,że zakupie kilka ; :697:
A co do cieplarek to fakt skonstruowałem ją ale nie będzie tylko wykorzystywana do hodowli matek - bo to raz na sezon i koniec, będą ją używał do suszenia pyłku ( na własne potrzeby) i do może innych celów ;D
pozdrawiam Marcin

EmilM
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Post autor: EmilM »

I tutaj avico - nie zgadzam się z tobą. Moja cieplarka kosztowała ok 150zł -więc się już dawno zamortyzowała. Nawet w pierwszym roku. Zapominasz tez o WIELKIEJ FRAJDZIE że to odchowanie zrobiłem sam. A to dla takiego amatora to bardzo dużo, chociaż część matek miałby rozdać. Ja również kupuje matki (nawet od Ciebie). Ale mam wielka radość z eksperymentowania. I uważam że nie powinno się nikomu odradzać takich rzeczy. A może z tych młodych powstaną kiedyś wielcy hodowcy.

avico

EmilM pisze:I tutaj avico - nie zgadzam się z tobą. Moja cieplarka kosztowała ok 150zł -więc się już dawno zamortyzowała. Nawet w pierwszym roku. Zapominasz tez o WIELKIEJ FRAJDZIE że to odchowanie zrobiłem sam. A to dla takiego amatora to bardzo dużo, chociaż część matek miałby rozdać. Ja również kupuje matki (nawet od Ciebie). Ale mam wielka radość z eksperymentowania. I uważam że nie powinno się nikomu odradzać takich rzeczy. A może z tych młodych powstaną kiedyś wielcy hodowcy.
Ja wyraziłem opinie z mojego punktu widzenia.
Przecież rybacy z politowaniem patrzą na wędkarzy.
Nie radość eksperymentowania, ale opinia o sprzęcie była tematem wiodącym. Pisałem o tym jaki powinien być profesjonalny sprzęt po to aby ten, kto chce wychowywać na dużą skale nie wlazł na minę.

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Szlachciura »

też mam cieplarkę z dobrym termoleguratorem i świetną izolacją ...ale włąsnej roboty.
swoją rolę spełnia doskonale i w sezonie wychowałem wiele matek.
Ciekawi mnie opinia zawodowców w tym temacie.
Jakich cieplarek oni używają.
Może ktoś podać jakiś link gdzie prawdziwy zawodowiec opisuje swój sprzęt?

brachol
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: brachol »

możecie polecić jakiegoś producenta cieplarki do wychowu matek? Czy są może takie urządzenia mobilne tzn nie za duże i do podłączenia w samochodzie do gniazdka 12V?

ODPOWIEDZ