Sposoby na ptaszki.

Moderator: krzysglo

Michał
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Sposoby na ptaszki.

Post autor: Michał »

Czy ktoś zna skuteczny ,tani sposób pozbycia się z pasieki przepięknych ptaszków dzięciołów?Odkryłem właśnie dziesięć dziurek wielkości pięści w moich styropianach.Ogacanie uli papą ,alarmy na czujniki ruchu znam.Może coś innego?[wymiana uli odpada]

avico

Re: Sposoby na ptaszki.

Post autor: avico »

Michał pisze:Czy ktoś zna skuteczny ,tani sposób pozbycia się z pasieki przepięknych ptaszków dzięciołów?Odkryłem właśnie dziesięć dziurek wielkości pięści w moich styropianach.Ogacanie uli papą ,alarmy na czujniki ruchu znam.Może coś innego?[wymiana uli odpada]

Trochę to drogie, bo w cenie jednego ula. Mam na mysli elektroniczne odstraszacze wydające różnie dźwięki, od odgłosów drapieżnych ptaków, to odgłosy przerażenia rannych ptaków. Działa to na sasadzie czujnika ruchu. Poszukaj w Internecie, bo nie mam tego w swoich zbiorach.

VIESLAV
Nieśmiały
Nieśmiały

Sposoby na ptaszki

Post autor: VIESLAV »

Ja też miałem te same problemy, ale zastosowałem bardzo prosty i w miarę tani sposób na zabezpieczenie uli ze styropianu. Ule zabezpieczam siatką plastykową kupioną w Praktikerze o wymiarach 5 x 2 metra, która służy właśnie do zabezpieczenia przed ptakami. Siatka jest bardzo cieniutka, ale mocna i ma dość gęste oczka. Taka jedna rolka wystarcza na przykrycie 4 uli. Koszt jednej rolki niecałe 10 zł. Następny romiar jest 10 x 4 m i kosztuje 19,99 zł.
WBET

roburus

sposób na ptaki

Post autor: roburus »

Na przeźroczystych ekranach dźwiękochłonnych nakleja się sylwetki ptaków drapieżnych w celu odstraszenia innych ptaków, które często rozbijają się o elementy przeźroczyste, może wycięta i ustawiona w pasiece sylwetka takiego ptaka również będzie tanim i skutecznym sposobem walki. :roll:

Gość

Post autor: Gość »

obciac ptaszki

Gość

postawić ptaka na wróble :twisted:

aleksander
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: aleksander »

dobrym sposobem jest strach na wróble lub atrapa ptaka drapieznego

arek14

Post autor: arek14 »

jak można pozbyć się sikorek

arek14

Post autor: arek14 »

jak można pozbyć się sikorek :twisted: :twisted: :roll: :wink: 8)

Emilmr.
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: Emilmr. »

Czy posiada ktoś nagranie głosu ptaków drapieżnych?? I gdzie je zdobyć???

[ Dodano: 2005-01-03, 12:16 ]
Najprostszym sposobem pozbycia się sikorek w okolicach uli jest dokarmianie ich od wczesnej jesieni do samej wiosny w pewnej odległości od uli. Sikorki mając łatwo dostępny pokarm i zawsze - nie polecą do uli bo i po co.

zjawa55

Post autor: zjawa55 »

dobrym sposobem pozbycia się sikorek jest pozawieszanie na drzewach w posiece cienkich pasków kolorowych szmatek długości ok 40 cm i dokarmianie sikorek z dala od pasieki

Gość

Na sikorki? smalec+trutka na szczury[zmielona].powinno działać.
Oczywiście to jest żart?

karolgrk
Nieśmiały
Nieśmiały

styropian

Post autor: karolgrk »

Jest na to sposób , ale pracochłonny. Zależy jaki masz styropian, najlepiej aby to był najtwardższy (jest taki w czarne ciapki, jak dalmatyńczyk) 3 cm. Potem obij to najlepiej deskami świerkowymi i pomaluj to farbą(najlepiej niebieską.

Czesław
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Czesław »

100% efektu dają rozwieszone w poblizu uli plastikowe wstążki (np. takie jak przy skrzynakach na winogrona). Oczywiście nie mogą one dotykać uli.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
pszczelarz123
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Ptaki

Post autor: pszczelarz123 »

Może gdybyś obił ule boazerią to by coś dało.

Zablokowany