Urządzenie do kremowania miodu

Moderator: krzysglo

arobo
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Urządzenie do kremowania miodu

Post autor: arobo »

Witam kolegów i jednoczesnie zwracam sie z pytaniem do kogoś kto ma urzadzenie do kremowania.Planuje sam zrobic takie urzadzenie na bazie beczki 120l,chodzi mi o to jakie obroty świdra maja byc w takim pojemniku oraz z praktyki o jakiej mocy najlepiej zastosowac silnik.Ponadto byłbym wdzieczny o namiar gdzie można korzystnie kupić dobry świder.

a-d
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: a-d »

Witaj Arobo.
Chętnie przyłączam się do Twojego pomysłu. Zrobimy coś takiego razem, jak wróce. Ale sugestie innych mile widziane.
a-d

oro54
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: oro54 »

Witam!
Podobne urządzenia już istnieją i są dostępne na rynku.

Podajniki ślimakowe (miodowniki)

Podajniki ślimakowe znajdują zastosowanie przy rozdrabnianiu kryształów miodu i przetłaczanie go w postaci skremowanej do pojemników (kremowanie). Urządzenie spełnia także funkcję mieszalnika miodu skrystalizowanego z dodatkami np. pyłku, propolisu. Autorem pomysłu skonstruowania takiego urządzenia jest mgr inż. Leszek Pękala - wiceprezes WZP Gdańsk, doświadczony mistrz pszczelarstwa, wykładowca WZP-Gdańsk.
Podajnik jest urządzeniem wielofunkcyjnym:

* wykonuje rozdrabnianie miodu zbrylonego;
* poprzez ciśnieniowe przetłaczanie rozciera kryształy miodu;
* przetłacza miód do mniejszych pojemników;
* równomiernie miesza miód skrystalizowany z dodatkami np. pyłku, propolisu.

Gdańskie Zakłady Remontowo-Montażowe Sp. z o.o. - producent
Z poważaniem oro54

arobo
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: arobo »

No własnie znalazłem dzień predzej opis tego urzadzenia w internecie , wysłałem meila z zapytaniem do Gdańska ale narazie od paru dni cisza.Mam pytanie do poprzednika wątku czy sam osobiscie sie spotkał z uzytkownikiem tego modelu urzadzenia i jak ono sie sprawuje.Bo po przeamalizowaniu opisu uważam że jest ciekawe i godne uwagi.

Zablokowany