Budowa Ula Foto

Moderator: krzysglo

oro54
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: oro54 »

Pozdrawiam michal0o,
Co do pszczelarzy w Ostrowie Wielkopolskim - to jest Koło Pszczelarzy.
Spotykamy się siedzibie Koła mieszczącym się przy ulicy Sienkiewicza 12 (przycisk domofonu - Świetlica) w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 10,00 (teraz 31 maja). Dodatkowo biuro jest czynne we wtorki 12.05, 19.05 od godziny 18,00.
Z poważaniem oro54

Awatar użytkownika
michal0o
Obserwator
Obserwator

Post autor: michal0o »

Super wielkie dzięki na pewno przylecę :D

Turoń Adrian
Obserwator
Obserwator

Post autor: Turoń Adrian »

jak pomalować ule

telok
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: telok »

Pytasz o kolory czy przybory?
pozdrawiam telok

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

normalnie od góry do dołu....tylko żydów nie zostawiaj...... :689: :689: :689: :689: a tak na poważnie ja maluje raz na dwa lata farbą olejną....staram się robić to w ulach niezasiedlonych ...chociaż malowałem i zamieszkałe...trochę nie było to akceptowane... :690: :690: :690: :690: pozdrawiam..
Radek73

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

Turoń Adrian pisze:jak pomalować ule
Ładnie kolego Ładnie wygląd pasieki Świadczy o Pszczelarzu

birkut

Post autor: birkut »

kiedyś w czasach realnego socjalizmu jeden pszczelarz napisał żeby ule malować na zielono to kolor uspokajający i pasieka ładnie wygląda, pomyślałem sobie widać facet gdzieś zakosił cysterne z zieloną farbbą i bedzie nią handlował - po kilku ładnych latach przemalowałem jednak swoją pasiekę na zielono likwidując pstrokacizne w pasiece i powiem jedno gosciumiał racje i to nie tylko moje stwierdzenie

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

birkut pisze:kiedyś w czasach realnego socjalizmu jeden pszczelarz napisał żeby ule malować na zielono to kolor uspokajający i pasieka ładnie wygląda,
Hehee w czasach socjalizmu była tylko zielona farba do malowania wszystkiego nawet Trawników gdy Komuch miał na wizytację przyjechać
Teraz realia są inne w sklepach z farbami kupisz wszystko nawet Bielszy odcień Bieli
Pszczółki rozróżniają kilka kolorów
No chyba że ktoś jest Daltonistą to mu wsio rybka może i być zielony jak ma beczkę parkowej farby do ławek :695:

birkut

Post autor: birkut »

ale nie mam pstrokazizny w na pasiece

coconut
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

farba i "ulubiony" kolor

Post autor: coconut »

A z mojej obserwacji wynika, ze najwiecej uzywaja teraz "czarnego" koloru - i nie wazna nawet okazja, bo kazda dobra. :(((
coconut

ul
Obserwator
Obserwator

Post autor: ul »

W mojej pasiece z dwóch uli wylatują pszczoły mimo że jest trochę śniegu.Niewiem dlaczego one wylatują?

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

ul pisze:W mojej pasiece z dwóch uli wylatują pszczoły mimo że jest trochę śniegu.Niewiem dlaczego one wylatują?

a gdzie mieskasz?
jeżeli wylatują to mogą mieć biegunke ale jeśli jest ciepło+12*C w cieniu to o.k opisz coś wiecej
pozdrawiam Marcin

arekfreus
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: arekfreus »

u mnie wczoraj latały ale to jest normalne przy tej temperaturze. przy niższej niż 10*C to pszczoły nie latają a wypryskują z ula co jest spowodowane chorobami, które je nękają, jakby miały biegunkę to lotka byłaby pobrudzona rzadkim kałem

ODPOWIEDZ