Koszt budowy ula

Moderator: krzysglo

-=Konrad=-
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 184
Rejestracja: 2010-03-11, 18:44
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Koszt budowy ula

Post autor: -=Konrad=- »

Witam

Pisałem już wcześniej, że noszę się z zamiarem zakupu 10-ciu uli WLKP. Jako "średniozamożny" polak przed zakupem sprawdzam setki ogłoszeń sklepów itp itd. W początkowej fazie miałem dokonać zakupu w centrum pszczelarskim ........... "Śmigając" po Allegro natrafiłem na aukcję sklepu "polski ........" i tu a kuku Ul wielkopolski stojak 10 ramkowy (dennica +2 korpusy + nadstawka + daszek z wentylacją) 185 zł a nie dwa razy drożej. Pojawia się pytanie czy ten tańszy jest gorszy czy po prostu osoba wystawiająca go nie ma, aż takich ambicji marketingowych.
Jeśli któryś z kolegów ma doświadczenie w pracy z ulami tych producentów to proszę o opinie. Szkoda mi będzie wydać 3000 zł jak moge wydać pół mniej :-)

Aby nikt nie powiedział o kryptoreklamie zakropkowałem trochę nazwy :-) a Ci co są w temacie i tak wiedzą.

Pozdrawiam
Konrad
Ostatnio zmieniony 2010-03-23, 17:47 przez -=Konrad=-, łącznie zmieniany 1 raz.
"Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo."

Autor: Kubuś Puchatek

Awatar użytkownika
Obelnik
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 123
Rejestracja: 2010-01-07, 09:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Obelnik »

Kolego Konrad bardzo dobre ule robi Tumidajewicz z Korczyny 159, 38-340 Biecz tel. 508 394 121, www.nord24.info. Są tanie a konfiguracja uli dowolna a dodatkowo producent zapewnia pomoc w transporcie. Pozdrawiam
Wacław Białogłowicz

-=Konrad=-
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 184
Rejestracja: 2010-03-11, 18:44
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: -=Konrad=- »

Witam

Obelnik dzięki za namiar szkoda tylko, że producent nie dodaje cennika i trzeba się kontaktować w tak blachej sprawie :-).
Fotki oglądniete faktycznie fajnie zrobione jutro po kontakcie z producentem bendę znał koszt takowego zestawu myśle tu o dennicy zwykłej 2 korpusach półnadstawce, podkarmiaczce powałkowej, powałce i oczywiście daszku.

Pozdrawiam
"Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo."

Autor: Kubuś Puchatek

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz
Posty: 1226
Rejestracja: 2007-12-01, 14:11

Post autor: mily_marian »

Na tym forum piszemy wyłoncznie po polsku. Pozdrawiam miły_marian

ander

Post autor: ander »

Kolejny spamer, widziałem, że na forum są nowi moderatorzy, czemu nie przystąpią więc do działania?

daro

Ukłony Adminowi

Post autor: daro »

Zbanować wiadomego spamera.A swoją drogą ja lubię mielonkę.

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 771
Rejestracja: 2006-12-05, 19:21
Lokalizacja: kraśnickie

Post autor: SKapiko »

jak chcę coś oglądać to sobie poszukam a dla mnie ten spam na tym forum jest śmieciem
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

glazek7777
Stukacz
Stukacz
Posty: 74
Rejestracja: 2009-02-26, 15:44
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: glazek7777 »

konrad - nowy dobry ul musi kosztować zdecydowanie więcej jak 200zł. Osobiście sam robię sobie ule /warszawskie posz. i wielkopolskie stojaki/. Nie każdy ma maszyny, smykałkę do majsterkowania i kasę.

Osobiście dobre ule za grosze z pszczółkami można nabyć od lipca śledząc ogłoszenia lub być w kontakcie z miejscowym kołem pszczelarskim. Jednak tak jak z kobietą na zdjęciu wygląda dobrze, ale to trzeba dotknąć i zobaczyć.

Dobre nowe ule niestety muszą kosztować bo materiały są drogie, w szczególności drewno /musi być wysezonowane lub suszone bez sinizny/, robocizna i podatek. Producent też musi coś zarobić. Odradzam ule z wszelkiedo rodzaju sklejek. Do stacjonarnej pasieki powinien być z desek i dokładnie wykonany. Do pasieki wędrownej wskazania są ule korpusowe styropianowe.
kamyk

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 377
Rejestracja: 2007-10-24, 10:32

Post autor: minikron »

Sam kupuję nowe ule wielkopolskie 12 ramkowe, 2 i 1/2 korpusu, kryte blachą, ocieplane styropianem 2,5 cm, z dennicą z siatki za około 220 zł z dostawą na miejsce. Typowe wlkp były ostatnio za niecałe 200 zł, ale nie znam aktualnej ceny. Wykonane bardzo dobrze. Jestem z nich zadowolony.
Na priv podam kontakt do producenta.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

master
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 18
Rejestracja: 2010-04-22, 20:42

Post autor: master »

ja również sam sobie robię ule warszawski poszerzany z klepek boazeryjnych, są lekkie, nadają się na pasiekę stacjonarna jak również wędrowną. wystarczy dwie osoby do przeniesienia jednego ula bez wielkiego wysiłku. koszt budowy jednego ula to 120zł. jak robisz sam to robisz go tak by wygodnie i łatwo się w nim pracowało

glazek7777
Stukacz
Stukacz
Posty: 74
Rejestracja: 2009-02-26, 15:44
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: glazek7777 »

master - przed chwilą zaglądałem na allegro metr kw. dobrej boazerii /nie nadaje się na ścianki wewnętrzne - ewentualnie po zlikwidowaniu felcu/ kosztuje w granicach 25zł.
Jeśli policzsz dwa korpusy, półnadstawkę, z podwójnym dnem dennicę i daszek, to nie ma takiej siły abyś wyrobił się w 120 zł. Zobacz w markecie ile kosztuje zwykła listwa.
A gdzie pozostałe materiały: gwoździe, wkręty, klej i prąd. Zrobiłem ostatnio 10 kompletnych uli wielkopolskich i za prąd /maszyny na siłę 380V/ zapłaciłem 235zł. Mówię o ulu, który z zewnątrz i wewnątrz jest ze zdrowych desek klejonych gr. 16cm bez sinizny gładkich jak dupcia niemowlęcia /strugarka i szlifierka/, deski mocowane na gwoździe i maskowane wkręty.Takiej deski nie kupisz /nawet na allegro/ za 20zł/mertr kw.
Nie opłaci się robić ula z badziewia, bo po 20 latach pruchnieje, szparami włażą mrówki i inne paskudztwa i w efekcie remont kapitalny lub spalić. Robić raz, a porządnie.
kamyk

master
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 18
Rejestracja: 2010-04-22, 20:42

Post autor: master »

w moim regionie (woj świętokrzyskie" kupuję boazerię po 15zł za metr kwadratowy. boazeria robiona jest na specjalnej maszynie do tego przystosowanej i każda deska ma taką samą grubość 16mm. gniazda robie ze strony nie cheblowanej boazerii więc przejeżdżam papierem ściernym 80 by nie była zadziorów. na ul warszawski poszerzany idzie mi około 3,5metra dwadratoweg

Awatar użytkownika
Obelnik
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 123
Rejestracja: 2010-01-07, 09:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Obelnik »

Ule od 30 lat robię sam z drzewa. Masz rację glazek7777 drzewo musi być pierwszej klasy a nie jakieś badziewie. Badziewie po kilku latch próchnieje. Do wnętrza używam lipy a na zewnątrz boazeria z drzew iglastych. Boazerię kupuję w hurtowni stolarskiej. Pozdrawiam
Wacław Białogłowicz

mendalinho
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 101
Rejestracja: 2009-11-16, 16:44
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: mendalinho »

glazek7777,
spokojnie dobrą boazerię kupisz za 15-18 zł. Ja płacę 16zł za świerka i 15zł za lipę. Na kompletny ul potrzeba 3-3,5m kwadratowego plus kantóweczki na ramę wkręty(gwożdzie), klej, pokost lniany, farba.Także spokojnie w 100zł się mieszczę z dennicą osiatkowana.No trzeba dać jeszcze chłopakowi ze stolarni za przycięcie materiał na dobrą wódeczkę.Pozdrawiam
bzzzzy

dekorstyl
Obserwator
Obserwator
Posty: 4
Rejestracja: 2011-01-25, 21:06

Post autor: dekorstyl »

Witam serdecznie Panów pszczelarzy, myślę że mógłbym Panom pomóc w wykonaniu ula ze styropianu. Posiadam maszynę do wycinania elementów ze styropianu pole pracy 1.2x1.2x1.2m jeżeli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt 691-223-456 Andrzej

ODPOWIEDZ