Koszt budowy ula

Moderator: krzysglo

avico

Post autor: avico »

Pod tym linkiem:

http://www.panelepcv.pl/index.php?produ ... rod_id=342

mamy najmocniejsze białe panele i do nich można dokupić listwy boczne zakrywające boki z widocznymi komorami powietrznymi. Charakterystyka paneli w podanym linku.

Informacje uzyskałem od dystrybutora podczas telefonicznej rozmowy. Sprzedaż wysyłkowa i odbiór na miejscu.

danieloss21
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: danieloss21 »

W takim razie co o tym rozwiązaniu uważasz ? Czy nielepiej przerzucic się na inne rozwiązanie i inny materiał czy zostać przy tych panelach ?

avico

Dokąd nie sprawdzę, tego nie wiem. Z opisu i rozmowy wynika, że nie jest to głupie rozwiązanie. Odszedłbym od gwoździ i spadzistych daszków. Zrobiłbym daszek płaski z minimalnym spadkiem w jedną stronę.

EmilM
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Post autor: EmilM »

Ja w swoich ulach od lat mam daszki płaskie. I tak z nich wszystko spływa. Ale jednostronnie pochyły jest również dobry. Taki daszek jest bardzo przydatny przy przeglądach, bo na niego odstawiam korpusy. A co za tym idzie ubył mi jeden element przy przeglądach - stolik z blatem.

coconut
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: coconut »

Wszystko jest "cacy" wowczas, gdy ule stoja blisko siebie lub na paletach, a kiedy dalej, to z tym bywa gorzej - nie jest juz dogodny nawet plaski daszek - chyba, ze korpusy stawia sie na daszek zdjety z przegladanego ula i polozony obok, ale wowczas w kregoslupie "peka".
Ja mam specjalny lekki wozek na gomowych kolkach, ktory spelnia role takiego 'pomocnika', a mozna na nim polozyc nie tylko korpus bez potrzeby schylania sie, ale i miec pod reka wszystkie niezbedne rzeczy (zamiescilbym jego zdjecie, ale nie potrafie).
Rozwiazania tych sytuacji moga byc rozne i kazdy pewnie znajdzie dobre dla siebie.
coconut

mopman7
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: mopman7 »

kol. coconut- wrzuć obrazek na jakiś darmowy hosting, np. http://imageshack.us/ i wklej link, który otrzymasz po zakończeniu akcji.

danieloss21
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: danieloss21 »

Koledzy a mam takie pytanie srodek ula wykonany z paneli podłogowych lub ściennych co o tym i co na ten temat wiecie ?

Awatar użytkownika
Arek250
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Arek250 »

Z tymi panelami to nie najlepszy pomysł, już lepiej kup boazerie lub deskę podłogową, w niektórych zakładach można dostać taki odpad, dużo taniej. Panele podłogowe mają taki dziwny zapach :703:
"Pasieka Rogala"
www.kisielew.pl

ALVIN
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: ALVIN »

Widziałem na kilku aukcjach ładne ule obijane deską obiciową ale środek był wykonany z paneli. Niby z zewnątrz ul ładny ale do jego wnętrza to nie mam przekonania, lepiej zamówić sobie płyte pilśniową i z tego zrobić środek ula, wydaje mi sie że jest lepsza od paneli. Co o tym sądzicie?
Biedna pszczółka ginie marnie BIJ na alarm gdzie popadnie w prasie , radiu , telewizji co by wszyscy zrozumieli …jak ta złota kropla zdrowa .

Awatar użytkownika
Arek250
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Arek250 »

Jak wcześniej pisałem środek ula zrób z drewna a resztę obij czym chcesz (w miarę trwałym). Nie polecam płyty pilśniowej.
"Pasieka Rogala"
www.kisielew.pl

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

mam kilka korpósów z paneli podłogowych,z zewnątrz w dolnych rogach urosły na Cal-piją wilgoć, ciężkie, nie radzę

ALVIN
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: ALVIN »

Widziałem że ostatnio w modzie na obudowe ula jest modna płyta OSB
czy jest trwała i praktyczna to nie wiem, bo jej jeszcze nie stosowałem, ale warto by było sprubować
Biedna pszczółka ginie marnie BIJ na alarm gdzie popadnie w prasie , radiu , telewizji co by wszyscy zrozumieli …jak ta złota kropla zdrowa .

avico

W byle wiejskim tartaku taśmowym tną na 12 mm bez obrzynania brzegów drewno rozmaitych rodzajów. Używane są na dachy, bądź inne rodzaje obić. Na ule jak w sam raz. Wystarczy z jednej strony tylko oheblować.
Cena też jest atrakcyjna.

Wystarczy kupić typowe łaty na narożniki, te cienkie deski i styropian do wypełnienia. Na pewno nie wełnę mineralną, bo jest higroskopijna. Mokra wcale nie izoluje, a wręcz jest takim samym przewodnikiem ciepła jak woda, którą nasiąkła.

Proszę mi nie pisać, że dobre, bo jakieś firmy waty używają.

ODPOWIEDZ