Czy taki ul jest dobry?

Moderator: krzysglo

kuba 16
Nieśmiały
Nieśmiały

Czy taki ul jest dobry?

Post autor: kuba 16 »

Witam, planuje sklecić w tym lecie sobie 4 ule (moje pierwsze ) żeby w przyszłym sezonie zacząć amatorsko hobbystycznie pszczelarzyć. Zrobiłem sobie coś w stylu projektu i mam do was pytanie czy to odpowiedni ul?

[ Dodano: 2012-05-18, 14:16 ]
Jak myślicie jak gruby styropian dać? Obicie wewnętrzne 8mm, zewnętrzne ok. 10mm.
Załączniki
To tylko taki szkic bardziej właściwie.
To tylko taki szkic bardziej właściwie.
PROJEKT.png (61.83 KiB) Przejrzano 13119 razy

kosto1988
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: kosto1988 »

Normalnie cacy powodzenia a steropian to daj 30 mm

kuba 16
Nieśmiały
Nieśmiały

Dzięki, też myślałem o 30. Pozdrawiam.

avico

Post autor: avico »

U mnie w pasiece najlepiej przezimowała rodzina w ulu jednościennym z osiatkowanym dnem.

Te super ocieplone wyszły najgorzej.

kuba 16
Nieśmiały
Nieśmiały

No w każdym razie to moje pierwsze ule więc w przyszłości będzie można pokombinować z jakimiś innymi.

[ Dodano: 2012-05-19, 11:21 ]
A jaką dennice proponujecie? Czy taka jaka jest na rysunku jest dobra czy mam zrobić wysoką??

michalp
Stukacz
Stukacz

Post autor: michalp »

kuba 16, ja Ci proponuje zacząc od jednosciennego z osiatkowana dennicą bo po co masz przechodzić taka droge jak My Avico wie co pisze bo pszczelarzy wiecej jak my zyjemy i po co masz przerabiać sprawdzone systemy wg mnie nie ma lepszego ula

avico

Warunkiem dobrej zimowli w jednościennym ulu z siatką w dennicy jest zimowanie silnej rodziny.
Tyle i tylko tyle. Jak ma pokarm, to przezimuje i będzie się rozwijać.

Dennica - wysoka, czy niska.
Zrobisz wysoką, to kombinuj, aby w sezonie nie pociągnęły wosku do dołu.

Zawsze jest coś za coś i trzeba wiedzieć dla czego.

Kiedyś małorolny chłop plótł ze słomy kószkę i nie miał problemów (dobry/niedobry).

Przecież ul nie daje miodu.

kuba 16
Nieśmiały
Nieśmiały

Dzięki z rady. No spróbuje na razie taką jaką mam na rys. Najwyżej z czasem można pokombinować i zmienić. Zobaczy sie jaka rodzina sie trafi.

[ Dodano: 2012-05-20, 14:05 ]
Szkoda tylko ze impregnowane deski moge tylko na obicie zew. bo mam ich dość sporo a surowych desek to praktycznie nic:-/

avico

Czym masz impregnowane.
Jak solnym, to nie ma obaw. Pszczoła, to nie kornik, i desek nie żre.

kuba 16
Nieśmiały
Nieśmiały

Zapytam sie taty dokładnie ale impregnowane były ładne parę lat temu.

[ Dodano: 2012-05-21, 21:14 ]
Ponoć to dość mocno toksyczne paskudztwo wiec nie bede eksperymentował na pszczolach i zrobię tak jak wszyscy. Pozdrawiem.

avico

Trywialnie mówiąc - przestań srać ogniem.
Dawno impregnowane, to dawno uleciało. Przecież nie dasz nie heblowanych desek do środka?
Jeżeli zbliżysz się do desek i nie rzygasz na kilometr, to i pszczoły się nie porzygają.

Obserwuję jakąś nadmierną wrażliwość, Sami mieszkają pod eternitem a pszczółki im umrą. bo dziadek deski zaimpregnował.

Proszę o więcej zdrowego rozsądku i własnego myślenia. Forum, to nie substytut mózgu. Myśleć trzeba samemu.

ODPOWIEDZ