ule sułkowskiego

Moderator: krzysglo

ms-281
Obserwator
Obserwator

Post autor: ms-281 »

Kilka dni temu kupiłem ul wielkopolski od Sułkowskiego. Według mnie ul jest pierwsza klasa. Dennica solidnie wykonana. Żadnych szczelin wszystko idealnie pasuje. Korpusy też bardzo dobrze wykonane. Wszystko skręcone nierdzewnymi śrubami. Ocieplone prasowanumi wiurami grubości 2,5 cm. Daszek pokryty jest blachą. Ul przed wstawieniem do pasieki trzeba pomalować. Co do ceny to trochę jest wygórowana. Ale za ul z nadstawką i półnadstawką wraz z kompletem ramek to jest w normie. Ja jestem zadowolony.

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

Jeżeli Kolega uważa, że wióry tym bardziej prasowane są dobrym izolatorem to się Kolega myli i wpis ten nie będzie pochwałą wykonawcy a tym samym jego reklamą. W/g mojej wiedzy wióry to najgorszy z możliwych materiał izolacyjny w ulach stosowany w państwowych zakładach produkcyjnych kilkadziesiąt lat temu.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

ms-281
Obserwator
Obserwator

Post autor: ms-281 »

Nie jestem dokładnie pewny czy są to prasowane wióry, czy wełna mineralna. Na pewno jest to lepsza izolacja od styropianu ponieważ przepuszcza wilgoć.
Marcin

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

Nie rozumien, jak można nie rozróżnić wełny mineralnej od wiórów. Poza tym ściany ula nie muszą przepuszczać wilgoci.
Przy zimowli do dobrych warunków należy zaliczyć suchość gniazda, dostosowana jego wielkość do wielkości rodziny. I właśnie tę wielkość regulujemy przez włożenie bocznych mat np. słomianych a od góry ocieplamy poduszką np. z wysuszonych liści paproci. A gniazdo będzie suche jak zapewnimy zimą przynajmniej na 1 cm przestrzeń między matami a ścianami ula, z wyiściem pod daszek, w którym są boczne 1 mm szczeliny.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

Awatar użytkownika
haker_2015
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

ule Sułkowskiego

Post autor: haker_2015 »

To moze jakiś link zdjęcie tego ula , żeby ocenić. Ale przypuszczam że i tak nie ma możliwosci zaglądniecia między ścianki bo chyba raczej są zbitę. Rzeczywiście wióra nie są dobrym materiałem izolacyjnym. Kolega wyżej ma rację co do ciepłory i suszy w gnieździe - to jest podstawa. Ja izoluje steropianem i jest oki.

coconut
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Re: ule

Post autor: coconut »

czesiek pisze:dodam ze ule kompletne .dowolnegotypu i rozwiązań zgodnie z zamówieniem
Witam - Kolego "stolarzu-pszczelarzu", to zloz mi te propozycje, bo mieszkam obok Ciebie. Wyslalem e-mail i co? ...nic! :695:
Ale czekam cierpliwie.
Pozdrawiam
coconut

[ Dodano: 2007-12-09, 03:24 ]
czesiek pisze:mogę podjąć sie wykonania uli.jestem stolarzem i pszczelarzem .do obejrzenia ule w mojej skromnej pasiece.okolice białegostoku.co do ceny to dogadamy sie.
pozdrawiam mczk@wp.pl
Witam - wprawdzie dawno to juz pisales, ale aktualne??? Jezeli tak - odpowiedz na moje zapytanie, ktore wyslalem e-mailem na Twoja osobista poczte.
Staram sie "draznic" ciebie, ale i tak nie odpowiadasz! :706:
Ale sle przyjacielskie pozdrowienia ufajac, ze jak zajmujesz sie pszczelarstwem to latwo z tego sie nie rezygnuje, a zatem ...moze sie spotkamy???
coconut
coconut

Zablokowany