REFINANSOWANIE ZAKUPU MATEK ODKŁADÓW I PAKIETÓW

Moderator: krzysglo

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

gutek603 pisze:
SKapiko pisze:dopłaty by się znalazły odpowiednie które by nas zadowoliły
A jaka kwota zadowoliłaby Ciebie javascript:em('SKapiko, ')?.
A Ciebie gutek603 jaka kwota by zadowoliła ? Wg jakich zasad dopłaty ? I czy w ogóle dopłaty ? Czy inna forma finansowania ? A może nic ?

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

moim zdaniem na obszarach które mają zbyt małą ilosc pni/km^2 powinna być wyższa dopłata , lub nie powinno być dopłat tylko aby ARR zapewniła inwert do karmienia i leki byłaby to dobra decyzja.
pozdrawiam Marcin

gutek603
Stukacz
Stukacz

Post autor: gutek603 »

krzysglo pisze:A Ciebie gutek603 jaka kwota by zadowoliła ? Wg jakich zasad dopłaty ? I czy w ogóle dopłaty ? Czy inna forma finansowania ? A może nic ?
Czy znana Ci jest KRZYSGLO treść decyzji komisji UE w sprawie zwiększenia środków z 26 mil EURO do 32 mil EURO na rok 2011, 12, 13 ? jeśli nie to tutaj jest link:
http://europa.eu/rapid/pressReleasesAct ... anguage=en
tabela jest szczególnie interesująca.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

gutek603 pisze:
krzysglo pisze:A Ciebie gutek603 jaka kwota by zadowoliła ? Wg jakich zasad dopłaty ? I czy w ogóle dopłaty ? Czy inna forma finansowania ? A może nic ?
Czy znana Ci jest KRZYSGLO treść decyzji komisji UE w sprawie zwiększenia środków z 26 mil EURO do 32 mil EURO na rok 2011, 12, 13 ? jeśli nie to tutaj jest link:
http://europa.eu/rapid/pressReleasesAct ... anguage=en
tabela jest szczególnie interesująca.
Tabeli tej nie widziałem. Ale część dotyczącą Polski - tak. Była w PP w 7/2010.

I co to zmienia ? Czy widziałem, czy nie ?

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

4,47euro na ul tylko że połowę to biurwy zjedzą, trochę na szkolenia, trochę na badania a nam zostanie się raptem kilka groszy na badziewie które nam oferuje związek
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

gutek603
Stukacz
Stukacz

krzysglo pisze:Tabeli tej nie widziałem. Ale część dotyczącą Polski - tak. Była w PP w 7/2010.

I co to zmienia ? Czy widziałem, czy nie ?
Nie rozumiem po co się zaraz napuszasz? Chciałem tylko żebyśmy mieli świadomość w jakim obszarze kwotowym toczy się cała dyskusja o dopłatach bezpośrednich. Tak naprawdę to sam byłem okrutnie zdumiony, gdy zobaczyłem tą tabelę.
SKapiko pisze:4,47euro na ul

Te 4,47 euro to po 25% podwyżce na przyszły sezon, a do tej pory jeszcze dużo mniej.

Tak sobie myślę, jak "pszczołożercy" chytrze zrobili żeby było więcej euro/ul , odpałowali wszyskich tych, którzy mają mniej niż 20 rodzin i za grubą kasę będą się paśli przy jednym stole z Łysoniem. Pewno za 2 lata będzie tak jak z matkami. Nierdzewne miodarki będą rdzewieć, a tą całą resztę to pewnie u ruskich będzie lepiej i taniej. Dokąd my zmieżamy?

[ Dodano: 2010-10-27, 01:06 ]
P.S. Dla ścisłości, mam dużo więcej rodzin niż 20.

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Tak nieśmiało spytam: te 4,47 ojro na ul to dużo czy mało?
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

gutek603
Stukacz
Stukacz

Tak nie śmiało odpowiem - to około 16,00 Zł. Co za to mógłbyś kupić swoim pszczółkom? np. 6 kg. "srebrnej łyżeczki"

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

gutek603 pisze:Tak nie śmiało odpowiem - to około 16,00 Zł. Co za to mógłbyś kupić swoim pszczółkom? np. 6 kg. "srebrnej łyżeczki"
Dziękuję.
Stąd wniosek: olać wszelkie dopłaty, bo to tylko forum dla malkontentów. Róbmy swoje.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Szlachciura »

a ja sądzę że chętnie przydałoby się w mojej pasiece te 16 zł na pień.
16 zł to połowa kosztów zakarmienia na zimę na przykład..
Obecnie kasą dzieli się wąska grupka (wzajemnych adoratorów) która opanowała ten segment i dzieli się solidarnie..
Czy wiecie ile kosztowało szkolenie pszczelarzy przed dopłatami a ile kosztuje teraz>?
Czy wiecie za ile można było kupić odkład pięcioramkowy z trzema plastrami czerwiu przed dopłatami?
a ile kosztuje teraz garstka pszczół z jedną ramką czerwiu szumnie zwana odkładem...?
czy wiecie...?
Czy wiecie dlaczego potworzyły się liczne stowarzyszenia i związki które za jedyny cel mają dorwanie się do dopłat..
czy wiecie że gdyby nie było dopłat to te związeczki nigdy by nie powstały?
Czy wiecie że w momencie gdy dopłaty zakończą się te związki natychmiast padną bo ich jednoczy tylko kasa a nie żadna wspólna idea?
czy wiecie dlaczego jest wojna na śmierć i życie między tymi którzy mają refundowane matki a tymi którzy nie mają refundowanych a wydaje im się że powinni mieć?
Niektórzy zawiedzeni poopuszczali nawet związki pszczelarskie do których wiele lat należeli i plują teraz nie , dorabiając ideologię do faktów....

kasa Misiu ...kasa

truten40
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: truten40 »

Przepraszam jeśli zadam głupie pytanie, ale do tej pory nikt nie potrafił podać mi pewnej odpowiedzi: czy w roku 2011 matki reprodukcyjne będą podlegały refundacji? Wprogramie o nich ani słowa, chyba że potraktujemy je jako "inseminowane ze sprawdzonym czerwieniem"...

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

oczywiście że będą, użytkowe jak i reproduktorki
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

Zenm
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Zenm »

Odpow.truten40. Refundacji podlegają koszty poniesione na zakup odkładów,matek unasiennionych sztucznie ze sprawdzonym czerwieniem (reprodukcyjne i użytkowe) oraz nieunasiennione jednodniówki.O dopłatach bezpośrednich do ula na najbliższe trzy lata nie ma tam mowy.

ODPOWIEDZ