REFINANSOWANIE ZAKUPU MATEK ODKŁADÓW I PAKIETÓW

Moderator: krzysglo

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

mnie się wydaje że pszczoły nie lubią matek innych ras ,a właściwie wytłumaczcie mi jak wychodować matkę złej jakości,mnie się to nie udaje[oczywiście ja nie sprzedawałem nigdy pszczół]

birkut

Post autor: birkut »

Fred1 pisze:mnie się wydaje że pszczoły nie lubią matek innych ras ,a właściwie wytłumaczcie mi jak wychodować matkę złej jakości,mnie się to nie udaje[oczywiście ja nie sprzedawałem nigdy pszczół]

i dlatego ci sie nie udaje zlych wyhodowac przy masowce nikt nie patrzy na wiek larwy , a co do jakosci producentow chyba dwa lata temu poszly matki do badania czy unasienione puławy bodajze to robiły i co? ano nic były płone i na tym suie dyskusja skonczyła

a o marcinie? hm, kiedys kupowalem matke u remonowanego hodowcy ja zaczynałem to byl pierwszy rok mojej przygody pojechalem po matke z obytym starszym pszczelarzem pokazano nam w uliku czerw piekny tylko do dzis sie zastanawiam czy od tej matki 0 3 lata ją trzymałem zanim poszła pod but to była stara wyniesiona matka

a moj sposob na nieuczciwych? poprostu nic nie kupuje , ale niestety jak za darmo to niektorzy, ja mnie dajcie mnie

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

jeżeli matka rojowa ma 172 rórek,a z dwukkrotnym pprzeenoszeniem larw po 5gdz162 topo c0 robić problem

[ Dodano: 2009-09-10, 21:33 ]
Fred1 pisze:jeżeli matka rojowa ma 172 rórek,a z dwukkrotnym pprzeenoszeniem larw po 5gdz162 topo c0 robić problem
nie jesteśmy w temacie

gutek603
Stukacz
Stukacz

Post autor: gutek603 »

12 -13 . 09 . w Jeleniej Górze odbywają się Ogólnopolskie Dni Pszczelarstwa

Kto będzie obecny proszę o wrażenia . Ja jadę.

[ Dodano: 2009-09-11, 20:20 ]
tutaj link do programu obchodów:
http://www.zwiazek-pszczelarski.pl/index.php?page=16

Pozdrawiam

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

gutek603 pisze:12 -13 . 09 . w Jeleniej Górze odbywają się Ogólnopolskie Dni Pszczelarstwa

Kto będzie obecny proszę o wrażenia . Ja jadę.

[ Dodano: 2009-09-11, 20:20 ]
tutaj link do programu obchodów:
http://www.zwiazek-pszczelarski.pl/index.php?page=16

Pozdrawiam
Byłem. Wróciłem. Wrażenia pozytywne.
Dużo trunków degustowałem. Trochę rzeczy kupiłem.
Ogólnie mówiąc O.K.
Lepiej niż w rok temu w Krakowie.

gutek603
Stukacz
Stukacz

krzysglo pisze:Byłem. Wróciłem. Wrażenia pozytywne.
To, że lepiej niż rok temu w Krakowie to nie trudne, przynajmniej nie trzeba było kupować biletów po dwie dychy żeby kupić np. podkurzacz. Ale ogólnie organizacynie lipa, szcególnie jeśli chodzi o imprezy oficjalne z udziałem władz PZP.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

gutek603 pisze:
krzysglo pisze:Byłem. Wróciłem. Wrażenia pozytywne.
To, że lepiej niż rok temu w Krakowie to nie trudne, przynajmniej nie trzeba było kupować biletów po dwie dychy żeby kupić np. podkurzacz. Ale ogólnie organizacynie lipa, szcególnie jeśli chodzi o imprezy oficjalne z udziałem władz PZP.
Na to nawet nie zwracam uwagi.
Jak chcę się z czegoś podszkolić, to osobno jadę na szkolenie.

gutek603
Stukacz
Stukacz

krzysglo pisze:Na to nawet nie zwracam uwagi.
A powinieneś, bo coś mi tu pachnie z twoich wypowiedzi, że bliziutko Ci do WZP i w końcu jesteś członkiem PZP jak inni i powinno Ci zależeć aby było jak najmniej tej wiecznej hańby jaką serwują nam nasze władze z Warszawki.

Chodzi mi o otwarcie ogólnopolskiej imprezy pszczelarskiej w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu. Byłeś?

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

gutek603 pisze:
krzysglo pisze:Na to nawet nie zwracam uwagi.
A powinieneś, bo coś mi tu pachnie z twoich wypowiedzi, że bliziutko Ci do WZP i w końcu jesteś członkiem PZP jak inni i powinno Ci zależeć aby było jak najmniej tej wiecznej hańby jaką serwują nam nasze władze z Warszawki.

Chodzi mi o otwarcie ogólnopolskiej imprezy pszczelarskiej w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu. Byłeś?
Nie. Nie byłem.
Byłem w Parku Zdrojowym w Cieplicach.
Pojade 7 grudnia na Św.Ambrożego na Jasną Górę to posłucham.
A swoje i tak wiem.

gutek603
Stukacz
Stukacz

krzysglo pisze:A swoje i tak wiem.
To podziel się z nami.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

gutek603 pisze:
krzysglo pisze:A swoje i tak wiem.
To podziel się z nami.
Prywatne swoje zdanie moge wypowiedzieć jak się spotkamy sam na sam. A nie na publicznym forum.
Oficjalne stanowisko zajęły Śląski Związek Pszczelarzy i WZP w Opolu.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

krzysglo pisze:A nie na publicznym forum.
LEpiej nie wypowiadać się drastycznie ponieważ można mieć problemy a i jeszcze nie wiesz z kim piszesz:>
pozdrawiam Marcin

birkut

krzysglo pisze:Oficjalne stanowisko zajęły Śląski Związek Pszczelarzy i WZP w Opolu.
wiecej ich było karpcki , no tak on dostał kopa i podobno inne tez zaczynają myśleć i liczyć

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Marcinluter pisze:
krzysglo pisze:A nie na publicznym forum.
LEpiej nie wypowiadać się drastycznie ponieważ można mieć problemy a i jeszcze nie wiesz z kim piszesz:>
Nie sprowokuje mnie nikt.

[ Dodano: 2009-09-16, 15:44 ]
Tym bardziej, że gutek603 to anonim.
Tchórz. Nie ujawnia skąd jest. Podjudza.
Jedyne co to podaje e-maila telnetwl@neostrada.pl chociaż nie wiem czy prawdziwy.

[ Dodano: 2009-09-16, 15:45 ]
Na ten post nie odpowiedział.

gutek603 napisał/a:
krzysglo napisał/a:
Z Kocierzowy sam miałem MA Astę reprodukcyjną ze sprawdzonym czerwieniem. Czyli nie wszystko wiesz dobrze.

To oczywiste, że nie wszystko wiem i niechodzi o spór o drobiazgi. Staram się ocenić ogólnie sytuację jak mi sie wydaje nie do końca zdrową.
Np. w moim kole na zebraniu puszczono w obieg listę chętnych na zakup matek w sezonie 2010, ale o dziwo nikt nie zapytał ani nikt nie poinformował o jakie matki chodzi, zapisywali sie jak szaleni i tylko pytali czy za darmo, straszna rzecz, Mam wrażenie, że w innych kołach jest podobnie napewno nie we wszystkich. Dlatego piszmy ,rozmawiajmy i co tam jeszcze , aby poprawić świadość w tej kwestii.

[ Dodano: 2009-09-07, 22:25 ]
Temat matek w pewnym stopniu został omówiony choć jeszcze długo należłoby ten temat kontynuować, może przyłączą sie inni i napiszą jak w ich regionach to wygląda.
Na początku postu zadałem pytanko jak pszczelarze rozumieją terminy pszczelarskie, również co roku wałkowane przez kupujących - odkłady i pakity - co to takigo?

A w jakim to Kole ?

birkut

głupoty marcin piszesz

ODPOWIEDZ