Rozbudowa pasieki

Moderator: krzysglo

wojtekchyba
Nieśmiały
Nieśmiały

Rozbudowa pasieki

Post autor: wojtekchyba »

witam

Chciałbym zapytać czy aby rozbudować pasiekę do około 35 uli trzeba mieć kurs przczelarza i jak się majądo tego przepisy w polsce. Oraz czy gdy zrobi się taki kurs jest jakieśzwolnienie z podatku z ziemi lub zabudowy.

Zgóry dziękuje...

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Re: Rozbudowa pasieki

Post autor: henrmiko »

wojtekchyba pisze:witam

Chciałbym zapytać czy aby rozbudować pasiekę do około 35 uli trzeba mieć kurs przczelarza i jak się majądo tego przepisy w polsce. Oraz czy gdy zrobi się taki kurs jest jakieśzwolnienie z podatku z ziemi lub zabudowy.

Zgóry dziękuje...
Nie ma obowiązku nakazanego przepisami kończenia kursu aby zajmować się pszczołami. Ale każdy myślący człowiek wie, ze aby coś należycie robić, trzeba się na tym znać. wiedzę można uzyskać w rózny sposób ale najprościej jest skorzystać z wiedzy, którą posiadają inni czyli na różnego rodzaju kursach , które robi pszczelarz dla potrzeb własnych a nie dlatego bo go ktoś przepisami zmusza. Nie ma też z tego tytułu zwolnień podatkowych. Obowiązkiem pszczelarza jest pasiekę zarejestrować u Powiatowego Lekarza Weterynarii. życzę powodzenia w prowadzeniu pasieki.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

cacek
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: cacek »

A jakie dokumenty trzeba przedstawic??
mirek

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

cacek pisze:A jakie dokumenty trzeba przedstawic??
Komu i po co?

cacek
Stukacz Junior
Stukacz Junior

No bo bym chciał zarejestrowac swoja pasiekę u powiatowego lekarza weterynarii, więc chciałbym wiedzieć czy wystarczy podać sowje dane osobowe i tyle??
mirek

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Należy zgłosić się do tego lekarza z dowodem osobistym i odpowiedzieć na zadane pytania. Prawdopodobnie będzie trzeba umożliwić mu przegląd pasieki a może i pracowni jeżeli Kolega będzie chciał sprzedawać produkty z tej pasieki.

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

cacek pisze:No bo bym chciał zarejestrowac swoja pasiekę u powiatowego lekarza weterynarii, więc chciałbym wiedzieć czy wystarczy podać sowje dane osobowe i tyle??
Jezeli lekarz powiatowy jest na miejscu to wystarczy jak do niego zajdziesz z pisemna prośbą o wpis do reestru i o nadzór weterynaryjny ;;;; powinien Ci zaraz wydać kolejny nr ---za co jest opłata 5 zł znaczkiem skarbowym lub wysyłasz list polecony do danej miejscowości gdzie mieści sie siedziba Lekarza powiatowego (procedura ta sama )

Odbiór Pracowni to całkiem inna pula procedur ;;za którą placisz ok 45zł za godzine wizyty Lekarza powiatowego

cacek
Stukacz Junior
Stukacz Junior

dziękuje za szybką odpowiedź. mam nadzieje że nie będzie dużych problemów z załatwieniem tego nr :wink:
mirek

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

cacek pisze:dziękuje za szybką odpowiedź. mam nadzieje że nie będzie dużych problemów z załatwieniem tego nr :wink:
Ja wysyłając list poczta miałem załatwione tą sprawe w tydzień a tu gzie mieszkam załatwiłem w 3 dni ale ja miałem jeszcze odbiór pracowni i musiałem czekać na lekarza aż przyjedzie bez przyjazdu mogłem mieć w ciągu godziny

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Jak jesteś w kole pszczelarskim to załatwi tą rejestracje prezes koła. Tak było u mnie w kole. Pozdrawiam miły_marian

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

daier1r pisze: (...) treść usunięta przez administratora - wpis robota (...)
geniusz z marnym muzgiem
Ostatnio zmieniony 2009-04-10, 22:33 przez Fred1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator

Post autor: Administrator »

Fred1, to robot, bez mózgu. Zmień IE na Firefox, sprawdza pisownię...

Zablokowany