Rójka, obok druga rójka???

Moderator: krzysglo

BartekDziubek
Nieśmiały
Nieśmiały

Rójka, obok druga rójka???

Post autor: BartekDziubek »

Tak, tak to znowu ja i moje nie profesjonalne pytanie;)
Znalazłem wczoraj na sośnie wielki kłąb pszczół, mniej więcej jak trzy głowy człowieka jedna pod drugą a obok był drugi kłąb pszczół mniej więcej jak jak ręka od barku do łokcia. to było ok 40 cm, jedna od drugiej. Czy to była druga rójka czy ta sama?
Jeżeli robi się taki kłąb tzn, że jest tam Matka prawda? tak czy inaczej złapałem je odydwie osobno. są już w ulach od wczoraj i dziś byłem są dalej? Tzn, że juz zostaną?
Mam bardzo małą więdzę na ten temat, czekam na odpowiedzi i wyrozumiałość z waszej strony, z góry dziękuje;)

[ Dodano: 2008-05-28, 10:04 ]
Wydaje mi się, że oby dwie się nie przyjeły. Może ktoś mi napisac jak najlepiej taka rójkę zasiedlić do Ula? Bo może w sumię w tych dwóch ulach mi zostało z 200 pszczół.
Dzisiaj złapałem następną rójkę.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Jak się da do rójki ramkie czerwiu obojentnie jakiego czy jajeczka albo zakryty to jest pewne ze nie uciekną bo bendą pielengnować czerw. Pozdrawiam miły_marian

cacek
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: cacek »

witam.
tak jak kolega wyzej napisał najlepiej uzyć do osadzania roju czerwiu i to otwartego wtenczas pszczoły nam nie uciekna a jak nie matki pociagna mateczniki ratunkowe. mi w tamten wtorek wyszły 2 z jednego ula i w jednej mateczki nie było ale szybko to stwierdziłem po matecznikach ratunkowych.
mirek

Zenm
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Zenm »

Koledzy wymieniajcie matki na hodowlane nawet na nie zapłodnione, napewno nie będzie problemów z osadzaniem rojów.

ODPOWIEDZ