Kocimiętka roślina miododajna

Moderator: krzysglo

mati19852012
Nieśmiały
Nieśmiały

Kocimiętka roślina miododajna

Post autor: mati19852012 »

Witam
Mam do Was koledzy pytanie Może nieco z innej dziedziny ale na pewno wielu z Was jest również ogrodnikami a moje pytanie dotyczy kocimiętki ...
Jak wiemy jest to roślina miododajna dlatego prowadząc pasiekę stacjonarną staram się zwiększać bazę pożytkową dla naszych pszczółek
A teraz moje pytanie Czy może ktoś z Was kiedyś próbował wysiewu nasion kocimiętki zimą do doniczek stojących w pokoju ??? Bo ja tak ...
Mam następujący problem Kupiłem nasionka Wysiałem do doniczek Ziemia ogrodnicza specjalna i jakieś 80% nasionek wykiełkowało ....
Bardzo szybko ruszyły Ale tylko do czasu Po około tygodniu może 10 dniach zatrzymały swój wzrost na około 5 - 7 cm i powoli usychają z dnia na dzień doniczki robią się puste a już miały ochotę rosnąć ziemia wilgotna dość ciepło a tu po wykiełkowaniu nagle stop i koniec ...
Z tego co wiem to dość prosta roślina dla początkujących ogrodników także może Ktoś wie gdzie robię błąd ?

Zmieniłem czcionkę
Ostatnio zmieniony 2013-01-22, 19:54 przez mati19852012, łącznie zmieniany 1 raz.

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Witam
Nie bardzo znam sie na biologi roslin ale prawdopodobnie jakiś grzyb zaatakował , podobnie dzieje sie z ziołami kupionymi o tej porze w sklepie( w doniczce do użytku domowego). Ja kocimiętkę kupiłam w doniczce na wiosne( 2011r) i posadziłam , rozsiewa sie w pobliżu :685: Polecam jeszcze kłoskowiec , melisę i mięte oprócz tego ze pszczółki mają pożytek to my smaczne herbatki :695:

wrubel
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: wrubel »

Sara a ile powierzchniowo masz ziółek. U mnie jest taki mały zielnik ale pszczółki nie bardzo się nim interesują. Albo za mały i nie warto albo za blisko ula....

Kol.Mati postaraj się na przyszłość umieszczać takie tematy w dziale pożytki pszczele.

pzdr. w.

ODPOWIEDZ