Pokarm w ramkach

Moderator: krzysglo

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

Post autor: kubikkroscienko »

To sa ramki pochodzące z nadstawek. Jak na jesień sciągałem nadstawki przed karmieniem (karmię słoikami od góry) to nie miałem czasu wywirować tego co tam jeszcze w tych ramkach było. W ramkach zostało trochę niezasklepionego miodu (nakropu), jest tego nie zadużo na ramce i na dnie w komórkach. Zajmuje to powierzchnię ok 20x10cm na stronie. I tak ramki poszły do zimowania. Moge je jeszcze do nadstawek wstawić? Pleśni na tym nie ma.
Jasniej już opisać nie mogę.

rostewit
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: rostewit »

kubikkroscienko pisze:Jasniej już opisać nie mogę.
Nic nie rozjaśniasz, tylko zaciemniasz.
Jesienią karmiłeś, jesienią może też i leczyłeś. Jesień rozpoczyna się w 3 dekadzie września. Dla mnie to stanowczo za późno.
Jeżeli był tam też i nakrop to na pewno już sfermentował i taki już nie wolno dać pszczołom.
rostewit

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

rostewit, przeczytaj uważnie
kubikkroscienko pisze:sciągałem nadstawki przed karmieniem
te ramki możesz spokojnie dać do miodni czy do gniazda, pszczoły i tak muszą to jeszcze raz przerobić
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

rostewit
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: rostewit »

Ja już bym tych ramek z sfermentowanym, załóżmy miodem,nie wkładał do ula. Kubikkroscienko, zrobisz wg swego uznania.
SKapiko, cenię Ciebie jako fachowca, ale też trochę w życiu przeszedłem, czytać się też (uważnie) nauczyłem. Dopiero w ostatnim poście Kubikkroscienko napisał że zdjął nadstawki PRZED KARMIENIEM JESIENIĄ. Nieważne już co tam w nich było, ale było sfermentowane (bez pleśni- jeszcze tego by brakowało). Twoje prawo co z tym zrobiłbyś.
Natomiast niezrozumiałe (zaciemnianie) dla mnie, kiedy leczył i dlaczego tak późno zabrał się za karmienie na zimę. Pozdrawiam.
rostewit

ODPOWIEDZ