Jak powinien działać nowy Zarząd PZP

Moderator: krzysglo

birkut

Post autor: birkut »

towarzysz sabat miał iśc za ksiedza , pieknie mówi o wszystkim ale nic z tego nie wynika , to własnie wasi prezeci wojewódcy go nadal wybierają bo umie słodzić kogos dobierze do władz PZP coś komus obieca i tak się to turla do przodu musie wiecej okręgowych zwązków go opuścić i bedą opuszczać ale jak będzie kuz za pózno , sabat jest zapożyczony na przeszło milion zł , to wy bedziecie to spłacać bedzie lament ale własnie swoim majątkiem bedziecie odpowiadac zajego długi jeszcze czs pomyslec i własnie usunąc zakałę PZP

avico

Post autor: avico »

Nie przesadzaj "Birkut".
Wśród pszczelarzy brak jest ludzi z jajami, bo gdyby tacy byli, to nawet nikt by nie pamiętał o epizodzie o nazwisku Sabat. Nawet opozycjoniści usiłują być świętsi od papieża i nie chcą wchodzić w konflikt. Na pytanie czemu tak czynią nie potrafią dać odpowiedzi i bełkoczą coś o moralności. Na pytanie, co ważniejsze - ich wątpliwej jakości zasady, czy interes pszczelarski - milkną.

To tak jak z komunizmem. Muszą ludzie dobrze oberwać, aby zrozumieli.

Ja, na szczęście, mam to wszystko za sobą i naprawdę dobrze mi się żyje bez przynależności do jakiejkolwiek organizacji.

birkut

ja jeszcze należę ale nie należymy do PZP (słask)chociaz po prawdzie to mattek nie zakupuje bo stwierdziłem ze jak bede chciał sobie popsuc pasieke to moge to zrobic za darmo sam, owszem lekarstwa biore no i grono kolegów zebranie napasiece grilek cos w przełyk i na ząb

pozdrawiam

smereka-51
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: smereka-51 »

Następny kwiatek z działalności Zarządu PZP: Na wniosek Zarządu Rada Związku zatrudniła prezydenta T.Sabata na etat ze stawką 4500 zł/miesiąc
Od 1 stycznia 2010 roku podniesiono stawkę składki członkowskiej i ulowej płaconej przez związki na rzecz PZP
składka członkowska 8 zł
składka ulowa 0,36 zł od jednej rodziny pszczelej
smereka

birkut

wszyscy stekają wszyscy narzekają, proste wychodzimy, można się zapisać na Polanę można na karpacki, sabat nie bedzie miał wyjscia i banda czworga będzie musiała ustąpic

łupaszko
Stukacz
Stukacz

Post autor: łupaszko »

za pare lat związku nie będzie bo i członków nie będzie w moim kole jest 70 członków ja byłem najmłodszy a średnia wieku była 60 pare lat ale się wypisałem bo składek na organizacje tak działające płacił nie będe. ukrucić lobby matkowe i odkładowe i przeznaczyć środki na inne cele a nie banda nielicznych trzepie kase a zwykły pszczelarz musi na to patrzeć.zresztą co tu gadać sami siebie wybierają i sami się dzielą i sami nawzajem się szkalują ja im nawet grosza nie dam apiwarol matki odkłady w zadek sobie niech wsadzą radzę sobie bez ich zasranej refundacji

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

łupaszko pisze:niech wsadzą radzę sobie bez ich zasranej refundacji
Kolego jesteś w Bardzo wielkim Błędzie
Refundacja nalezy się każdemu Jak Koniowi Owies Dlaczego nie masz jej mieć lub nie chcieć ?
Nie w tym rzecz Wiem o czym, piszesz Trza się domagać i upominać o to co się nam należy i to bardzo głośno Dotacje nie są dla PZP czy innych Organizacji i ich przybrańców tylko dla pszczelarzy Większych ,mniejszych Dla Każdego
Jeżeli ktoś Ci sprzedał złej jakości matki odkłady doreszty nie rozumie jak może dojść do takiej niekontrolowanej jakości to należy o tym powiadomić ARR a nie rezygnować
Jeżeli Ci przysłano złej jakości matki odsyłam z odpowiednim załącznikiem powiadamiając o tym hodowcę Odkłady odbierać osobiście z pasieki producenta jak nie pasuje nie biorę albo przy tobie robi korektę a jak nie to chyba se je sam obsadzi bo reklama jest najlepszą dźwignią handlu
Skończyły się czasy gdzie nikt nic nie pisnął chyba że się wszyscy boją i tylko Biadolić potrafią
Najlepszym rozwiązaniem są dopłaty do rodziny pszczelej wyeliminowało by to fałszywych producentów i naciągaczy

łupaszko
Stukacz
Stukacz

to teraz podam Panu przykład brałem apiwarol przez związek a że posiadam dośc dużą pasiekę więc kilkanascie opakowań brac musiałem ale potrącenia jakie miałem przewyższały koszty produkcji pasków we własnym zakresie i to znacznie więc pytam co to za refundacja druga sprawa to taka że dostałem pewną propozycje na numer z przewaleniem na kase a mianowicie taką ze pewien producent za podziałem kasy zaproponował mi odbiór fikcyjnych odkładów nie chcę tego opisywać szerzej ale jebią nas na kase moi drodzy i to ostro kolejna rzecz to taka ze potworzono organizacji i każda oddzielnie działa zamiast mówić wspólnym głosem bo kto rozmawia poważnie z tym kto jest aż tak skłócony jak można z tym walczyć jak nie bojkotem takiego wsparcia i takiego systemu ja nie chcę się przykładać do takiego stanu rzeczy bo jest gorzej niż zle

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

Jeżeli chodzi o leki to masz racje te co są na refundację to nawet na mendy się nie nadają
( a potem sie dziwią pszczelarze że warrooza nie tylko pszczoły ale i ule już zjada
też nie korzystam wole odwiedzić Słowację i za pól ceny tego co kosztuje Apiwarol kupić Varidol (nota bene za 20zł jest na 50 uli ) a nie jak Apiwarolu na 25

Jak się nie zacznie walczyć z korupcja i to bardzo drastycznie to jeszczce długo normalnie nie będzie A Kasa pszczelarzowi się należy jak Psu Buda
Dziwne jest tylko to że o nieuczciwości trąbi się dużo a nikogo z prokuratur czy innych działów korupcyjnych to nie rusza może ruszy ARR jak się im zacznie pisać

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

To raczej walka z wiatrakami za daleko już to zaszło a drugi Robespierre już się nie narodzi.
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

smereka-51
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: smereka-51 »

Szanowni koledzy pszczelarze !!

Narzekacie że Was równo kroją w związkach z dotacji w ramach programu "Wsparcie rynku produktów pszczelich" uważam że pszczelarz ma dostać 100 % zwrotu poniesionych kosztów uczestnicząc w poszczególnych projektach zakup lekarstw przeciw warrozie, zakupie matek, odkładów itd a że otrzymujecie złej jakości matki, słabe odkłady to dlaczego nie walczycie o swoje nie jesteście bezsilni tylko trzeba zadbać o swoje. W naszym związku pszczelarze nie narzekają otrzymują zwrot dotacji w 100 %
Pozdrawiam
smereka

łupaszko
Stukacz
Stukacz

co to za dotacje psi grosz niech sobie w zadek wsadzą taką forme wsparcia :704:

ODPOWIEDZ