Obrady nt. pszczelarstwa na senackiej komisji

Moderator: krzysglo

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Obrady nt. pszczelarstwa na senackiej komisji

Post autor: krzysglo »

Obrady nt. pszczelarstwa na senackiej komisji:

Od 17 godz. 4 min do końca.
Warto wysłuchać i wyrobić sobie samemu opinie.

http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/Tra ... channel=17

Już zaczynają się na ten temat wpisy na innych forach.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Prezydent Sabat nic ciekawego nie powiedział tylko sie chwalił ze mamy tyle rodzin co moim zdaniem nie prawdą a po druge nic nie zrobił dla naszego pszczelarstwa tylko trzyma strone firm kture sprowadzają miud chyba ma z tego kożysć. Pozdrawiam miły_marian

daro
Stukacz
Stukacz

Post autor: daro »

Słuchy mnie doszły że w następnym KPWP będzie możliwość dotacji do zakupu uli. A Sabat to cud autoreklamy, Pan profesor Huszcz nie podał nazw związku ale w myśl zasady uderz w stół......
Co do sprowadzania to właśnie chyba zmiany idą w tym kierunku aby było jasne co kto kupuje w tym i odejście od głupiej analizy pyłkowej .

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Mógłbyś uzasadnić, dlaczego analiza pyłkowa jest głupia?
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

daro
Stukacz
Stukacz

A proszę kolegi bardzo w tym roku sąsiad posiał rzepak zebrałem lecz nie do końca. Wcześnie zakwitła akacja pszczoły po nektar latały na akację a po pyłek na rzepakowe niedobitki.Jaki mamy miód w analizie pyłkowej ? Czy pszczoły nektar zbierały z akacji, rzepaku czy ze wszystkiego po trochu ? Jestem zwolennikiem oznaczenia proponowanego podczas dyskusji - miód lipcowy, czerwcowy , majowy. Nie ma u mnie czystych wyraźnych pożytków za wyjątkiem rzepaku a i z tym rożnie bywa. Akacja w jednym miejscu i to niewiele.
P.S. A tak na marginesie to miód jest robiony z nektaru ? :685:

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: adriannos »

te oznaczenia to tylko zwiększenie dochodu ze sprzedaży nalepek z logiem PZP. Ciekawe jaką nalepkę mam nakleić jak miodobranie zrobię sobie 8 czerwca? Albo 10 lipca? Jeszcze lepiej 9 sierpnia? Na te kilka tysięcy słoików sprzedanych przeze mnie do ludzi, słyszę tak często, że po co ta nalepka im potrzebna? A no bo wymogi i by wiedzieli co to jest. Bombowe rozwiązanie. A kasa z tego gdzie pójdzie? Może za to opracują jakieś leki na warroze? Śmiem wątpić.
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

daro
Stukacz
Stukacz

Kolego większość naklejek o kant 4 pobić .Co dużo gadać jak sprzedaje się nakrętki z muchą w roli pszczoły ? Odpowiem Ci dowcipem - pijak w sklepie 2 butelki wody brzozowej. Sklepowa daje gostek pakuje .Za chwilę wraca i mówi na jednej odklejona naklejka - wymieńcie.Sklepowa a jaka to różnica ? Wam bez różnicy, a ja na stół stawiał będę.
Po prostu co i kto sprzedaje.
P.S. można napisać Miód niestandaryzowany. Niby PIH , niby Sanepid, tylko tak naprawdę nikt nie sprawdza. :690:

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

daro pisze:A proszę kolegi bardzo w tym roku sąsiad posiał rzepak zebrałem lecz nie do końca. Wcześnie zakwitła akacja pszczoły po nektar latały na akację a po pyłek na rzepakowe niedobitki.Jaki mamy miód w analizie pyłkowej ? Czy pszczoły nektar zbierały z akacji, rzepaku czy ze wszystkiego po trochu ? Jestem zwolennikiem oznaczenia proponowanego podczas dyskusji - miód lipcowy, czerwcowy , majowy. Nie ma u mnie czystych wyraźnych pożytków za wyjątkiem rzepaku a i z tym rożnie bywa. Akacja w jednym miejscu i to niewiele.
P.S. A tak na marginesie to miód jest robiony z nektaru ? :685:
Trochę racji masz. Ja zawsze staram się tłumaczyć, ze miód nigdy nie jest "czysty", bo taka jest prawda. Jak ktoś pyta, to mówię/piszę, że to miód "z przewagą..." Poza tym kieruje się rozsądkiem, to ja widzę na co są loty, to ja widzę kolor pyłku itp.
Analizy pyłkowej nigdy nie robiłem, ale myślę, że taki wymóg, to tama dla oszustw dla firm sprzedających do sieci handlowych, ograniczający udział egzotycznych miodów w mieszankach z unii i spoza unii. Nie chciałbym, żeby zniknął.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

ODPOWIEDZ