Zobacz moją pasiekie -foto

Moderator: krzysglo

zenek10
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: zenek10 »

Kolego d@niel_25 widać ule zadbane ,ale zastanawiam się po co te deski podpierające wylotki????? :692: :692: :692: :692:

Awatar użytkownika
d@niel_25
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: d@niel_25 »

Desek już dawno nie ma :):) były przez 2 tygodnie i jestem z tego powodu zadowolony. Dziś u mnie wszystkie 3 rodzinki się obleciały. Zobaczymy co dalej pokażą.

Awatar użytkownika
Aga1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Aga1 »

Polecam do nasadzeń pnącze Winobluszcz 5-klapowy

Obrazek

Obrazek

Kwitnie około 9 sierpnia
.....................................................................................................................

:516: - POKAŻ SWOJĄ PASIEKIE
Ostatnio zmieniony 2009-03-20, 16:35 przez Aga1, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

A ja go odradzam ponieważ jak załatwisz sobie to świństwo to nigdy tego sie nie pozbędzies!!!!!!!!!!!!!!
Jednom sadzonke kilka lat temy zasadziłem koło szopy a we wrześniu 2007 roku wyciołem wszystko bo cała szopa była tym zawalona a w zeszłym roku wyrosło pełno!
/ popryskał tata jakimś środkiem na chwasty o wysokim stężeniu i trawe spalił a tego nie/ wyrosło już na wiosne 2008 roku i ta roślina to według mnie same problemy!
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
Aga1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Pszczółki aż huczą na nim , okres kwitnienia atakcyjny. Jesienią czerwona ściana .

Jedyne wady jakie widze to późny wiosenny rozwój liści a jesienią pierwszy lekki przymrozek i liść intensywnie czerwony od razu leci .

waldek65
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: waldek65 »

Witam !
Aga1 opisz czy ta roślina posadzona np. przy płocie z siatki rośnie tylko po siatce czy zaatakuje całą działkę ? Gdzi mozna ją kupić ( sadzonki) i w jakich rozstawach sadzimy ?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Aga1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Po siatce jest jej cieżko się wspinać . Mam jeszcze koło kompostownika przetykam przez oczka , ale to nie to co po murze . Winobluszcz nie puszcza rozłogów jak na przykład Sumak octowiec tu rozbudowywuje się góra.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego Waldku ! W pobliżu mojej pasieki jest stary niezamieszkały budynek od strony południowej obrośnięty winobluszczem pięcioklapowym. Dekoracyjnie bardzo ładnie to wygląda a szczególnie w jesieni. Jednak ten bluszcz jak obserwuję nie ma za wiele kwiatów, a ponadto rozłogi ścielą się w trawie i zarastają. Co do obsadzenia płotu można polecić, pod warunkiem, że będzie się dbało o to by roślina nie zarastała nie wskazane miejsca a jest dość agresywna.

Gdyby Kolega był zainteresowany takimi pędami w celu rozmnożenia i umieszczenia na ogrodzeniu to możemy się umówić. Kolega na mój email poda adres domowy a ja wiosną za zwrotem kosztów przesyłki podeślę jakąś partię sadzonek.

Pozdrawiam :705: Stanisław Z.

Awatar użytkownika
Aga1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Winobluszcz ma nie pozorny kwiat ale pyli okazale.
Ostatnio zmieniony 2009-03-22, 10:21 przez Aga1, łącznie zmieniany 3 razy.

waldek65
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: waldek65 »

Dziękuję za rady. Jeszcze rozejrzę sie w okolicy czy nie rośnie gdzieś w pobliżu taka roślinka. A ponadto to z góry dziękuje Panu Stanisławowi za chęci przesłania sadzonek. Jeżeli nie znajdę to się odezwę w tej sprawie. Jeżeli ktoś zna tego typu rośliny, które by wspinały się po siatce to proszę o napisanie o nich. Chcę obsadzić działkę na której mam pasiekę by w ten sposób odgrodzić ja zwartym płotem od sąsiadów a przy okazji to i pszczółki by może skorzystały z kwiatów tej rośliny.
Pozdrawiam.

Gruby_r
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Gruby_r »

Winobluszcz pięcioklapowy za niewielkie pieniądze powinien być dostępny w większości sklepów ogrodniczych. Nie pomylić z trójklapowym - roślina trochę inna, szczepiona, droższa i nie kwitnie tak intensywnie.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego "Waldku65" - do takich roślin, które pną się po płocie /siatce/ należy "Wiciokrzew pomorski-serotina". Kwitnie od czerwca do września i jest oblatywany przez pszczoły. Obserwuję to niedaleko mojej pasieki. Rośnie tu chyba ponad 30 lat. na zimę traci liście.

Proponuję wejść na Google i zadać w tym kierunku pytanie. Ukażą się oferty wielu szkółek ogrodniczych prowadzących m.inn te krzewy a także sporo innych odmian z rodziny wiciokrzewów o kwiatach w różnym kolorze. Może są szkółki w pobliżu zamieszkania Kolegi to radziłbym tam pojechać, zobaczyć, zasięgnąć informacji co do przydatności produkowanych odmian i ewentualnie zamówić. Takie kolorowe ogrodzenie byłoby i ozdobą pasieki i małym pastwiskiem dla pszczół.

Pozdrawiam :705: Stanisław Z.

Awatar użytkownika
Aga1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Obrazek

Obrazek

Obrazek

..........................................................

:516: POKAŻ SWOJĄ PASIEKIE
........................................................

[ Dodano: 2009-03-22, 13:34 ]
To 2 rośliny 9-letnie . Rośnie przy tarasie jak kwitnie, aż huczy od pszczół. Kwiat nie pozorny ale pylenie obfite.

Obrazek

ODPOWIEDZ