po zimie

Moderator: krzysglo

stefan
Obserwator
Obserwator

po zimie

Post autor: stefan »

Chcialbym sie dowiedziec jak w kraju przezimowaly w tym roku pszczoly?

michal1986
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: michal1986 »

Witam bardzo dobrze z zimy wyszły silne w tym momencie są na 9 ramkach. A przezimowało u mnie 95 %

minog
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: minog »

U mnie przezimowały w 100%. W dwóch ulach padły matki. U znajomych bardzo podobnie.

stefan
Obserwator
Obserwator

Dziekuje za dobre wiadomosci Zostawilem pasieke na pol roku wracam we wtorek I ZAPYTAM W JAKIM STDIUM ROZWOJU JEST RZEPAK

Mirek40
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Mirek40 »

Umnie rzepak zaczyna zakwitać , w przeszłym tygodniu to będzie pięknie już kwitł, tylko czy będzie nektarował bo jest bardzo sucho,i coś mi pszczółki ograniczyły ostatnio loty i pyłku nie noszą , a mniszek kwitnie w pełni.

mariuszsobantka
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: mariuszsobantka »

Tej wiosny rzepak kwitnie wczesniej od jabloni troche to dziwne.Ciekawe jak bedzie kwitla akacja bo jak pozno to roje murowane.
som

stefan
Obserwator
Obserwator

Z postow Kolegow wynika ze rodziny w ulach wielkopolskich powinny byc zalozone nadstawki,no niestety zobaczymy jak to spoznienie odbije sie na zbiorze,w moich warunkach,kolo Koronowa ,rzepak to 60 %rocznego przychodu. Opisze to doswiadczenie po powrocie darz ul

arekfreus
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: arekfreus »

spóźnienie nie może się odbić na zbiorze bo nie ma spóźnienia, w tym roku przyroda przyśpieszyła i to przyśpieszenie może się odbić na zbiorze mam nadzieje że pozytywnie.

stefan
Obserwator
Obserwator

Ja pisze o moim spoznieniu z zalozeniem nadstawek bo z postow z Kraju wynika ze pownne byc juz na korpusach .Napiszcie jak to wyglada i kto zalozyl nadstawke Darz UL

arekfreus
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: arekfreus »

do silnych rodzin założyłem nadstawki wczoraj a do słabszych to jeszcze czekam

paraglider
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: paraglider »

W mojej okolicy pszczoły są już na rzepaku.
Ja prowadzę pasiekę stacjonarną i staram się rok rocznie maksymalnie wykorzystywać pożytki wczesne.W tej chwili na korpusie gniazdowym Wlkp mam ustawione po 2 półnadstawki jako miodnie. W górnej znajduje się miód z wierzb i klonów w tej nad kratą pszczoły gromadzą pożytek z mniszka i sadów. Nie można spóżniać się z poszerzaniem miodni żeby nie doprowadzić do zalewania gniazda nektarem i ograniczenia matki w czerwieniu. Na pożytki wczesne muszą być zazimowane bardzo silne rodziny. Uzyskuję to przy pomocy czerwiena matek pomocniczych.

stefan
Obserwator
Obserwator

Dziekuje wszystkim za informacje ,wracam dzisiaj do kraju ,napisze co zastalem. Darz Ul

ODPOWIEDZ