Kit pszczeli

Moderator: krzysglo

Borys
Obserwator
Obserwator

Kit pszczeli

Post autor: Borys »

Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć gdzie w ulu go znajde (wiem że między ramkami jest {ale nie jestem pewny}) gdzie jeszcze i czy oczyszcza się go tak jak wosk czy on sam w sobie jest czysty??

Apifan
Nieśmiały
Nieśmiały

Re: Kit pszczeli

Post autor: Apifan »

Borys pisze:Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć gdzie w ulu go znajde (wiem że między ramkami jest {ale nie jestem pewny}) gdzie jeszcze i czy oczyszcza się go tak jak wosk czy on sam w sobie jest czysty??
Kit pszczeli służy pszczołom m.in. do uszczelniania gniazda, zalepiania otworów i szpar.
Tak więc kitu należy szukać w tych właśnie miejscach - beleczki i ramki na styku z korpusem ula.
pzdrw
Janusz

SainonS

Post autor: SainonS »

jak wyjmiesz beleczke to na grzbiecie i spodzie jest czysta natomiast po bokach jest pokryta lepistą mazią to jest kit. troche bardziej obrazowo teraz sie nie pomyslisz. a co do czystości to są bodajrze 2 albo 3 kalsy 1 ok 10% 2 - 20% 3 - 30% (wartości przybliżone szczegółowych nie pamiętam ale są to wartości dość znaczne)zanieczyszczeń więc z regóły w stosunku do dosku i jego zanieczyszczenia kilku procentowego jest dość duze.
nie wiem do czego będziesz to wykożystywał ale jeśli chcesz robić z tego propolis. to nie musisz go żadej dodatkowej obrube poddawać.

karol

Post autor: karol »

najwiecej znajdziesz ich miedzy beleczkami ramek albo gdy jest podkarmiaczka pszczoly moga zalepic calą

Awatar użytkownika
pszczelarz123
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Kit pszczeli

Post autor: pszczelarz123 »

Najwięcej kitu pszczelegu ( propolisu ) znajdziesz tam gdzie pszczoły mają luki. Klajstruję je, aby czerw nie został zaziębiony.

qwert99
Obserwator
Obserwator

Post autor: qwert99 »

Tak właściwie o co Ci chodzi. Wyciągasz wątek sprzed roku, powielasz fragmentarycznie odpowiedź... i co, mamy piać nad Twoją mądrością. Ok, jesteś wielki ale już przystopuj.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Chyba już wiesz gdze pszczoły składają kit Kit w skupie to ma martosć niedużo ale jak sprzedasz prywatnie ja za 5dkg biore 15zł i stałym klientom czenstuje rozrobiony propolis jak klient sprubuje z2 razy i poczuje ze mu pomaga tosię pyta o ten cudowny lek Moje pszczoły nie nadonżają z jego produkcją pozdrawiam mily_marian

Zablokowany