Prośba o poradę.

Moderator: krzysglo

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

Pawełek pisze:Marcin Ty coś bierzesz czy co??
Nie! :699: :699: :699: :699:
Pawełek pisze:Marcin a może ty masz jakieś problemy??
Nie! :699: :699: :699: :699:
I wiadomo dlaczego człowiek nie wie wszystkiego o pszczołach, pytać źle, ale skoro.... Ja jestem otwarty na wszelkie tematy by troszę wiedzy zdobyć i niepopełniać błędów, a raczej je zminimalizować w hodowli..... czasami zastanawiam się ile wiedzy zabrali ludzie do grobowej deski.... :692: ...dużo... :693: :700:
-=Konrad=- pisze:Marcin daj mi numer do twojego dilera ja też chce
0-prefix-56-610-81-00, tan najlepsza maryśka ;) :704:
pozdrawiam Marcin

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

a dopiero mówiłeś że nic nie bierzesz :-PPP pytaj pytaj, ale czasem byś się zastanowił co piszesz, przecież niektóre z twoich rewelacji nawet pierwszej próby zweryfikowania nie wytrzymują nie wspominając już o logicznym uzasadnieniu, wcześniej pisałeś o tym że będziesz podawał odnośniki do swoich źródeł, i bardzo dobrze, tak powinieneś robić, wtedy nikt Ci nie zarzuci kłamstwa a my wszyscy będziemy mogli się zapoznać z tymi rewelacjami, no chyba że to źródło to takie jak podałeś Konradowi :707: :707: :707:
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

-=Konrad=-
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: -=Konrad=- »

Marcinluter pisze:Pawełek napisał/a:
Marcin a może ty masz jakieś problemy??
Marcinluter pisze:0-prefix-56-610-81-00, tan najlepsza maryśka ;)
Ja mam problem bo nie mogę się dodzwonić :622: :622: :622: :622: :622: :622:
"Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo."

Autor: Kubuś Puchatek

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

a to pech no, ale to może Marcin wisi na telefonie i zamawia dla siebie zapas :690:
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

birkut

Post autor: birkut »

co bedziecie chłopy wydzwaniac do jakiegos dilera od marcina , w sejnach podlaskie rzeka płynie nawet napis jest
Załączniki
Obraz 089c.jpg

-=Konrad=-
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Kurcze sam nie wiem czy ryzykować.
Po wpisach Marcina widać, że ma dobrego dilera i dobry sprzęt.
A to twoje to sam nie wiem :dddd :dddd :dddd :564: :564: :564:

[ Dodano: 2010-07-01, 23:54 ]
Ej nie,,, my tu sobie żarciki piszemy Marcin sie wq..wia a kolega rwci patrzy i się za głowe łapie jacy ci pszczelarze mało rozgarnieci :-)

birkut

Post autor: birkut »

masz racje konrad

a do kolegi wrci ,ozliwe ze jak pszczoły sie wyroiły a mateczniki poszły wpole pod buta to jak gada pawełek dobrze jest poddac jeszcze na próbę czy jest matka ramkę z jajeczkami piszesz ze w jednym masz czerw , jezeli sa jajeczka a nie masz ich tyle( ramek) to powycinac kawałki z kilkoma jajeczkami i dokleic do ranek gniazdowych, po dwóch dniach powinno juz byc widac czy zaciągają miseczki matecznikowe jezeli tam to tylko matki unasiennione, nadstawek bym narazie nie ruszał bo jak poddasz matki czerwiące to dla zwolnienia miejsca musza miód gdzies przenies a i teraz upały to poco sciesniac gniazdo ,

sprubój tak zrobic a powinno zagrac

rwci
Obserwator
Obserwator

Post autor: rwci »

Dzięki za porady i powrót do tematu. O braniu i dilerach nie ma co żartować, dla wielu jest to tragedia.
Dzisiaj tzn. piątek po południu pozaglądam do uli ocenie zachowanie pszczół. W dwóch pustych ulach została woszczyzna ale jest w kiepskim stanie po zimie.
Policzę ile tego jest
Co zrobić gdybym woszczyzny nie posiadał?

Pochodzę z Roztocza, na ten weekend w miejscowości Sitno są coroczne targi rolnicze, wystawy itd.. Dużo poświęcone pszczołom, w sobotę o 11.00 wykład o przygotowaniu do zimowli. Jeżeli miałbym kupować matkę to chyba tam będę szukał sprzedawcy.
Pozdrawiam, Robert.

-=Konrad=-
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Generalnie to dobry pomysł z tą wystawą.
Idz na to spotkanie bo temat poruszany też jest istotny a nawet bardzo.
Z woszczyzna to Ci raczej nie poradze może znajdziesz w okolicy kogoś gospodarującego na takich ramkach i odpali Ci kilka. Kup wenze jeśli pszczoły benda miały dopływ pokarmu to odciągną jeszcze kilka plastrów.

Stanisław Ł
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Stanisław Ł »

Marcinluter, Przepraszam jestem tutaj po raz pierwszy i początkujący. Po tatusiu przejąłem pasiekę z ulami warszawskimi ale w tym roku zmieniłem na wielkopolskie korpusowe już nakarmiłem ale nie sprawdzałem jaki mi mód pozostał bo nie jak odróżnić mód spadziowy od np lipowego. Czy jest to możliwe abym to jeszcze sprawdził, proszę o poradę. Z poważaniem i pozdrowieniem Stanisław.
Pozdrawiam Łukasz

łupaszko
Stukacz
Stukacz

Post autor: łupaszko »

jak odsklepisz troszeczkę to spadziowy będzie zielonkawy chyba że skrystalizował to jest brunatno ciemny lipowy jest jasno żółty

ODPOWIEDZ