Dotacje na rozwój pasieki

Moderator: krzysglo

dkrzysztof10
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: dkrzysztof10 »

W Pszczelarzu polskim 2/2011 jest artykuł, że Krajowym Programie Wsparcia na lata 2011-2013 nie ma pieniędzy na dofinansowanie na zakup uli. Unijne przepisy nie przewidują tez dopłat do rodzin pszczelich
Jak rozdaję chleb biednym, to nazywają mnie świętym,
a jak pytam się dlaczego biedni nie mają chleba, mówią - komunista

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

Marek ze sprzętu możesz kupić wirówkę, odstojnik lub stół do odsklepiania ramek, możesz kupić odkłady matki pszczele i paski na warrozę lecz jest jeden warunek pasieka musi być zarejestrowana i posiadać numer pasieki
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

marek21
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: marek21 »

a jakie sa wymogi zeby zarejestrowac sie w tym i byc w pelni profesjonalna firma? bo slyszalem cos o 20 pniach w pasiece itp .... a jak ja chce dopiero zaczac to sie nie da?

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

idziesz do weterynarza powiatowego i rejestrujesz u niego pasiekę, może być nawet i 2 ule, dostajesz numer pasieki, kasują podajże 15 zeta i to wszystko,

marek21
Nieśmiały
Nieśmiały

a jakies wymogi sanitarne albo cos??

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

wymogi sanitarne są jeśli chcesz zarejestrować sprzedaż bezpośrednią.
Z tą dotacją to jest tak, jeśli chcesz kupić leki i matki to jest uwarunkowane od ilości pni za które opłaciłeś składki, nie możesz kupić więcej, miodarkę, odstojnik czy stół do odsklepiania ramek musisz mieć minimum 20 rodzin lecz nie przekraczać 4 ESU, przy lawecie minimum 50 rodzin i tyle samo ESU,

avico

Post autor: avico »

SKapiko pisze:wymogi sanitarne są jeśli chcesz zarejestrować sprzedaż bezpośrednią.
Z tą dotacją to jest tak, jeśli chcesz kupić leki i matki to jest uwarunkowane od ilości pni za które opłaciłeś składki, nie możesz kupić więcej, miodarkę, odstojnik czy stół do odsklepiania ramek musisz mieć minimum 20 rodzin lecz nie przekraczać 4 ESU, przy lawecie minimum 50 rodzin i tyle samo ESU,
Hola, kolego, co ty z tymi składkami?

Nie należę i składek nie płacę. Czy mi się refundacja nie należy?
Jeżeli tak, to podaj prawna podstawę.

marek21
Nieśmiały
Nieśmiały

co to jest to Esu>?

avico

Post autor: avico »

Wystarczy wpisać w Google owe nieszczęsne ESU i już mamy wszystko co trzeba.

http://pl.wikipedia.org/wiki/ESU

Na początek taka wiedza wystarczy.

oro54
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: oro54 »

Upraszczając w Wielkopolsce 4 ESU przekracza pasieka licząca nieco ponad 200 pni.
Każdy region ma trochę inne przeliczniki, ale różnice w ilości pni są nieznaczne.
Można więc przyjąć, że wszystkie pasieki poniżej 200 pni, o ile właściciel nie prowadzi dodatkowej działalności rolniczej, mogą brać udział w programach objętych refundacją.
Z poważaniem oro54

łupaszko
Stukacz
Stukacz

Post autor: łupaszko »

Bzdura! chcąc ubiegać się o środki musisz mieć hektary

[ Dodano: 2011-02-07, 18:59 ]
chyba że chodzi wam o refundację dotyczącą KPWP a to już inna sprawa ale to psi grosz-niech się dy...ą

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Panie Jacku jest bardzo dużo pszczelarzy, którzy mają problemy z wypełnianiem jakichkolwiek papierów, natomiast związki to ułatwiają, przynajmniej tak u mnie jest

waldek6530
Stukacz
Stukacz

Post autor: waldek6530 »

Witam
avico jak chcesz usłyszeć podstawę prawna to udaj się do ARiMR oni ci podadzą. Ja byłem pytałem bo tez nie należę do związku i składek nie place. Dowiedziałem się, że nie mam możliwości otrzymać jakiejkolwiek refundacji. Jeżeli chodzi o pszczelarstwo to tylko agencja rozmawia ze związkami innej możliwości nie ma. Tak że narazie nie oczekuje refundacji kupuje co mi potrzeba za własne pieniądze nie oczekuje zwrotów jak potrzebuje matkę to taka jaka chce i kiedy chcę a nie kiedy ktoś mi załatwi i sprowadzi.

Zenm
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Zenm »

Niestety ,wsparcie pszczelarstwa w latach 2010-2013 odbywa się jak narazie poprzez PZP,jeżeli nie jest się członkiem PZP nie można z tego programu skożystac,dlatego że różne programy wsparcia uzależnione są wielkością pasieki np.20 pni lub 50,a potwirdzeniem posiadania takiej ilości pni jest opłacenie składki ulowej w kole pszczelarskim i to z wyprzedzeniem roku.

telok
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: telok »

Zenm pisze:Niestety ,wsparcie pszczelarstwa w latach 2010-2013 odbywa się jak narazie poprzez PZP,jeżeli nie jest się członkiem PZP nie można z tego programu skożystac,dlatego że różne programy wsparcia uzależnione są wielkością pasieki np.20 pni lub 50,a potwirdzeniem posiadania takiej ilości pni jest opłacenie składki ulowej w kole pszczelarskim i to z wyprzedzeniem roku.
Kolego nie tylko PZP są też ponoć inne związki pszczelarskie.
pozdrawiam telok

ODPOWIEDZ