Dotacje na rozwój pasieki

Moderator: krzysglo

Zenm
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Zenm »

To są czy ponoc?

telok
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: telok »

Nie wiem, bo coś mało o nich słychać.
pozdrawiam telok

Zenm
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Zenm »

To jak niewiesz to po co zabierasz głos ,pisz o konkretach a nie plotkach.Przeczytaj program wsparcia pszczelarstwa na stronie AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODARNIZACJI ROLNICTWA to się dowiesz kto i na jakich zasadach może z tego programu skożystac,to wcale nie znaczy że jestem zwolennikiem takiego podziału unijnych środków dla pszczelarzy,powinno się to tyczyc wszystkich a nie tylko zrzeszonych.

mariuszm
Stukacz
Stukacz

Post autor: mariuszm »

Zenm, Śląski Związek Pszczelarski chociażby
Pozdrawiam Mariusz

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Zenm pisze:To jak niewiesz to po co zabierasz głos ,pisz o konkretach a nie plotkach.Przeczytaj program wsparcia pszczelarstwa na stronie AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODARNIZACJI ROLNICTWA to się dowiesz kto i na jakich zasadach może z tego programu skożystac,to wcale nie znaczy że jestem zwolennikiem takiego podziału unijnych środków dla pszczelarzy,powinno się to tyczyc wszystkich a nie tylko zrzeszonych.
A stronie ARiMR nic nie znalazłem. Pytałem również w ODR (bo oni bliżej są z przepisami ARiMR).
Może chodziło Ci o Agencję Rynku Rolnego (ARR) ?

cyt.

Dział Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich administruje mechanizmem Wspólnej Polityki Rolnej - Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich. Mechanizm realizowany jest na podstawie Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa (KPWP) w Polsce zatwierdzanego przez Komisję Europejską raz na trzy lata.

W ramach mechanizmu realizowane są następujące działania:

* prowadzenie szkoleń, kursów i konferencji,
* zakup leków do zwalczania warrozy,
* najem lawet do przewozu uli,
* analizy jakości miodu i zakup sprzętu do laboratorium,
* zakup matek, pakietów i odkładów pszczelich,
* wdrażanie programów badawczych.

Dział Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich odpowiedzialny jest za:

* opracowanie i aktualizację księgi procedur oraz warunków uczestnictwa w mechanizmie,
* przyjmowanie projektów składanych przez organizacje pszczelarskie oraz jednostki badawczo – rozwojowe,
* weryfikację formalno-merytoryczną projektów,
* przygotowywanie umów na realizację zaakceptowanych projektów,
* zlecanie kontroli w trakcie realizacji umów i po zakończeniu ich realizacji,
* weryfikację pod względem formalno – merytorycznym wniosków o wypłatę refundacji,
* wyliczanie należnych kwot refundacji w ramach poszczególnych projektów.

Dyrektor: Jolanta TYMIŃSKA, tel. (22) 661-71-09, (22) 661-73-16; fax (22) 661-77-56
Z-ca Dyrektora: Andrzej GROSZEK

* Kierownik Działu Interwencji – Krzysztof SEKULAR, tel. (22) 661-78-03
* Kierownik Działu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich – Agata WITKOWSKA, tel. (22) 661-71-99

źródło:
http://www.arr.gov.pl/index.php?option= ... Itemid=389

Andrzey
Stukacz
Stukacz

Post autor: Andrzey »

Pszczelarstwo nie jest działem rolnictwa i nie przysługują mu dotacje bezpośrednie.A agencje nabijają własne kieszenie.Należy zabiegać o objęcie pszczelarstwa dopłatami bezpośrednimi.

[ Dodano: 2011-02-23, 07:11 ]
Pszczelarstwo nie jest działem rolnictwa i nie przysługują mu dotacje bezpośrednie.A agencje nabijają własne kieszenie.Należy zabiegać o objęcie pszczelarstwa dopłatami bezpośrednimi.Tylko kto to zrobi ,wypadałoby żeby prezes PZP.

johny180
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: johny180 »

prezes PZP nie może-jest zajety nabijaniem własnych kieszeni

Andrzey
Stukacz
Stukacz

Post autor: Andrzey »

Musimy domagać się dopłat bezpośrednich,wtedy jest prosto ,na każdą rodzinę dostajesz pieniądze i wszystko.Nie potrzeba żadnych pośredników.

łupaszko
Stukacz
Stukacz

Post autor: łupaszko »

Te nasze pisanie niczego nie zmieni,wszyscy wiemy jakie mamy potrzeby i problemy,to jest tak jak pisanie listu którego właściwy adresat nigdy nie przeczyta.Ja wiem jedno jeżeli KE odgórnie czegoś nie narzuci czy nie wprowadzi określonych rozwiązań w naszym sektorze to będziemy sobie tak pisali jeszcze bardzo dłu...go!Dziwi mnie tylko to że wszędzie narzekania na forach jeżeli chodzi o tą sprawę a pszczelarskiej demonstracji nigdy nie było,brak organizacji,podziały itp.Ministrowie nie czytają for pszczelarskich pewnie nie wiedzą że nawet istnieją a papierki które dostają o naszym sektorze utwierdzają ich jeszcze bardziej że jest wsio ok.A my pośrednio to wspieramy regularnie łożąc składki na naszych pszczelarskich przedstawicieli,jęczymy oczekujemy zmian a sami to wspieramy.To wygląda tak jak w filmie miś wszyscy gadają na ryszarda jak go nie ma a do szafy śpiewają pieśni na jego cześć JARZABKAMI jesteśmy nikim innym.

rostewit
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: rostewit »

Dziwi mnie tylko to że wszędzie narzekania na forach jeżeli chodzi o tą sprawę a pszczelarskiej demonstracji nigdy nie było,brak organizacji,podziały itp.
Lupaszko, zgadzam się z tym co tu piszesz,nasze narzekania niewiele zmienią. Sprawa
dotacji do końca 2012r jest już przesądzona.
Możemy mieć jednak wpływ na inne sprawy,np. narzucono nam zakup leku Baywarol a
wyeliminowano Biowar, nie dano żadnej alternatywy. Komuś na tym bardzo zależało.
Słyszę narzekania na małą skuteczność i wysoką cenę Baywarolu.
Możemy zademonstrować nasze niezadowolenie bojkotując zakup tego leku. Teraz na
wiosnę będziemy składać zamówienia w kołach na leki, NIE ZAMAWIAJMY BAYWAROLU !
Zastosujmy inne metody leczenia pszczół. Nie bądźmy tymi Jarząbkami jak to pisze
Łupaszko.
rostewit

zento
Stukacz Junior
Stukacz Junior

prosz o odpowiedz

Post autor: zento »

wczoraj było u nas zebranie w kole w Barlinku i był na nim pan łukasiewicz i stwierdził, że we szystkich rejonach polski wypłacane są dopłaty do ula bezpośrednio pszczelarzowi. Jak stwierdził wyłączone z tego są woj. zachodniopomorskie i lubuskie, gdyż ich władze za póżno zgłosili by tak dzielić fundusze przydzielone na pszczelarstwo. Proszę o odpowiedz pszczelarz z innych rejonów niż w/w.

avico

Re: prosz o odpowiedz

Post autor: avico »

zento pisze:wczoraj było u nas zebranie w kole w Barlinku i był na nim pan łukasiewicz i stwierdził, że we szystkich rejonach polski wypłacane są dopłaty do ula bezpośrednio pszczelarzowi. Jak stwierdził wyłączone z tego są woj. zachodniopomorskie i lubuskie, gdyż ich władze za póżno zgłosili by tak dzielić fundusze przydzielone na pszczelarstwo. Proszę o odpowiedz pszczelarz z innych rejonów niż w/w.
Podaj na jakich zasadach się to odbywa, w oparciu o jakie prawo i czy ktoś w ten sposób dostał kasę?

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

ktoś tu kogoś robi w balona :556:
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

zento
Stukacz Junior
Stukacz Junior

chciałem potwierdzenia, czy coś ktoś o tym wie

Post autor: zento »

ja napisałem do was byściem mi odpowiedzieli, czy to polega na prawdzie, czy Łukasiewicz nas okłamał nie wiem, ale skoro to mówił to chyba ma większą wiedzę od nas, tylko my jak na razie nic nie wiemy /tajemnica poliszynela/. Dięki za odpowiedz, ale wypytajcie waszych przewodniczących kół.

avico

Post autor: avico »

Nie było prościej zadać jemu moje pytania?

Według mojej wiedzy w naszym kraju nie ma dopłat bezpośrednich.

ODPOWIEDZ