Izolatory

Moderator: krzysglo

johny180
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: johny180 »

no temat odbiegł troche,ale fakt jest taki że zproblemami musimy radzić sobie sami, bo ani związki ani tzw. służba weterynaryjna na nie pomogą. Smutne ale prawdziwe, a my sobie możemy tylko podyskutować

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

ja w tym roku czyli drugi sezon robię doświadczenie żeby przy pszczołach był minimalny nakład pracy nie stosując żadnych ograniczeń w czerwieniu,w silnych rodzinach 15-go kwietnia wyjąłem z dwóch uliczek beleczki i nałożyłem korpus w-i z 6 ra mkami woszczyny,dzisiaj korpus górny jest całkowicie zagospodarowany około 6 Kg miodu,nie widzę żeby matka miała chęć przejść do góry a jak przejdzie to dam ją z całym czerwiem po 12-tu dniach do odkładu prócz jednej ramki z jajkami

daro

ule

Post autor: daro »

Tylko drogi kolego nie każdy ma i chce pracować na ulach korpusowych.Ja jestem jednym z nich,dla tego szukam innej metody.Ja nie nie zajmuję się pszczelarstwem dla samej przyjemności zajmowania, również dla miodu, i innych produktów.W/g propagatorów izolatory powodują skupienie pierzgi miodu i czerwiu na osobnych plastrach co ułatwia odbiór tych ostatnich.Stosuję kraty odgrodowe ale nie jest to tak radykalne oddzielenie.Dzięki Bogu w tym roku jak taka będzie pogoda będzie miód i z mniszka ale nie każde lata są dobre.

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

kilka lat wstecz,byłem u takiego pszczelarza-ponad 100-uli,udawałem ,,laika,zrobił mi wykład o sukcesach hodowli na-izolatorach,to bzdura,to jeden ze systemów hodowli a wydajność ma taką samą jak ja i wszystko zależy od terenu na którym jest pasieka

daro

Post autor: daro »

A może tak dlaczego ? Z trawy miodu nie będzie to fakt ale jak jest ciągły słaby pożytek odebrać można by więcej.(wyższe strony).Dyskusja polega na argumentach a tych do tej pory nie słychać.Nie każdemu podoba się Kaśka ale to nie świadczy o tym że nie jest dobrą żoną.

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

EEE tam Kaśka,ja do mojej mówię-haj-lige-Agnes,a i tak mnie z pieniądza obrobi,pszczoły to jest moje hhobi[między innymi]ja więcej jak 15-cie uli nigdy nie trzymałem

ODPOWIEDZ