Ciężkie początki amatora

Moderator: krzysglo

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

To normalne jak teraz jest goroc to pszczoły opuszczają gniazdo zeby nie przegzac czerwiu i przynoszą wode i rozkładaja ją w komurkach i wachlując skrzydełkamy ulatnia sie para zabierając ciepło.Druga sprawa ty masz za małe te wylotki Ja mam wielkopolskie i na całym korpusie jest otwarty na wysokosć 3cm i jeszcze na wieczór wylegają pszczoły.Pozdrawiammiły_marian

Jacety
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Jacety »

avico pisze:Ogłosiły strajk i zakładają "S".
Nie chce im się robić, a związkowe działaczki wylazły przed wylotek zastanawiając się czy robić blokadę, czy czekać do sierpnia, aby zmusić pszczelarza do podpisania sierpniowych porozumień.
Liczą, że do tego czasu pszczelarz przeczyta (nie pół litra) jakąś fachową książkę, bo inaczej zostanie wiecznym "pytonem", który ciągle pyta.

Wydaje się, że mamy skrzyżowanie gada z ptakiem (pytono-sęp), który liczy, że pytając wysępi niezbędną wiedzę, ponieważ czytanie jest bolesna czynnością na podobieństwo borowania w zębach.

Brody u wylotków są tematem tak banalnym, że nawet najgorsze publikacje dają na ten temat wystarczającą wiedzę.
Dziękuję.
A teraz śmigaj popilnować rowerów przy lodówce.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-07-04, 19:23 ]
mily_marian pisze:To normalne jak teraz jest goroc to pszczoły opuszczają gniazdo zeby nie przegzac czerwiu i przynoszą wode i rozkładaja ją w komurkach i wachlując skrzydełkamy ulatnia sie para zabierając ciepło.Druga sprawa ty masz za małe te wylotki Ja mam wielkopolskie i na całym korpusie jest otwarty na wysokosć 3cm i jeszcze na wieczór wylegają pszczoły.Pozdrawiammiły_marian
Dziękuję.
Ule są bardzo stare - być może 40-50 lat temu nie było takich upalnych lat, albo wówczas tak się poprostu robiło ule. W planie to ich ostatni sezon. To że pszczoły lepiej sobie radzą z zimnem aniżeli z upałami to wiem dlatego też w upalne dni uchylam im daszki, które niestety pokryte są papą i stoją w pełnym słońcu.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ