PROPOLIS

Moderator: krzysglo

Harnaś
Stukacz
Stukacz

PROPOLIS

Post autor: Harnaś »

Witam wszystkich kolegów pszczelarzy mam pytanie ; jak zrobić dobrze ten słynny antybiotyk czy może mi ktoś napisać skład proszę o dokładny opis i jego działanie z góry dziękuje .

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Ja tak robie propolis. Pół litra spirytusu wlewam do butelki 07 i tak ze 150gram wody wlewam dotej butelki 07. Kit rozpuszcza się tylko w alkocholu ale nie można przekroczyc 80% bo wysze stenżenie zabjia niekture wartosći w kicie. NAJLEPSZE STEŻENIE TO 75%. Do tej butelki daje rozdrobiny kit tak z 5 deko i miszam tak z dwa razy na dzien przez 12 dni. Po 2 tygodniach juz jest zdatny do leczenia a leczy wszystko nawet wżody żołondka. Pozdrawiam miły_marian

Harnaś
Stukacz
Stukacz

Post autor: Harnaś »

Dzięki kolego a czy dzieciom też można dawać np. na grypę ?

avico

Lekarz alergolog

Post autor: avico »

Gdyby ktoś potrzebował, to mam kontakt do b. dobrego dra. nauk medycznych specjalizującego się w odczulaniu na jad owadów błonkoskrzydłych.
Leczenie na "chore kasy".

[ Dodano: 2012-07-23, 17:00 ]
Po rozmowie z alergologiem uzupełniam informację, bo lekarz jest zainteresowany pomocą tym, którzy nie zawsze wiedzą, gdzie tej pomocy szukać.

Dr n. med. z Kliniki Alergologii zajmujący się m.in. mechanizmami alergii na jady owadów błonkoskrzydłych oraz leczeniem (odczulaniem) pacjentów uczulonych na jad.
Oferta gwarantuje 99% skuteczność leczenia ciężkiej alergii na jady owadów błonkoskrzydłych i 100% wysokiej klasy opiekę.

To opinia pacjentów.

Inne uczulenia też wchodzą w rachubę.

bartlomiejj
Obserwator
Obserwator

Post autor: bartlomiejj »

Cześć. Mam pytanie do powyższego przepisu. W ubiegłym roku zrobiłem tak jak napisał mily_marian. Przygotowałem nalewkę, ale w końcu o niej zapomniałem i taką nieprzecedzoną znalazłem po roku. Czy ona nadal jest dobra?

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Jak się rozpuscił się kit to jest zdatny do spozycia. A jak są jeszcze grudki to trzeba ze 3 dni poprzewracać butelko i mozna uzywać jako lekarstwo. Propolis trzeba przechwywać w chłodnym i ciemnym miejscu pare lat. Jeszcze co do alkocolu to nie moze przekraczać 70% tak mówią najnawesze przepisy naukowe. Pozdrawiam mił;y_marian

lolol4
Stukacz
Stukacz

Post autor: lolol4 »

Ja trzymałem propolis w spirytusie jakieś miesiąc ale ten kit nie rozpuścił się do końca i nie wiem czy dalej moczyć aż się rozpuści czy nie. Nie wiedziałem że ma być ok.70 proc. i trzymałem w spirytusie prosto ze sklepu, można teraz dolać wody, czy to już przepadło.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Nic nie przepadło. Dolej wody tak z 200gram i dalej mieszaj dwa albo 3 razy na dzień. Dałeś do spirytusu 96% to moze niekture własciwosci lecznicze za duże stenżenie zabiło ale pozostałe bendą aktywne. Dolanie wody to zrobi sie kawa z mlekiem ale pomaga tak nie aktywnie jak propolis z 70% alkocholu. Pozdrawiam miły_marian

Jan Magóra
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Jan Magóra »

Szanowny kolego Lolol4 .Odnośnie zawiesiny propolisu w spirytusie, to tutaj kłania się chemia jeszcze ze szkoły podstawowej, gdyż w tym przypadku : mamy roztwór nasycony i nienasycony /propolisem/. To znaczy, że w spirytusie rozpuści się tyle propolisu potrzebnego do powstania roztworu nasyconego. Nadmiar propolisu w butelce nie rozpuści się, chyba,że dolejemy spirytusu.Spirytus musi być dobrej jakości. Dolewanie wody, to jest psucie roztworu. Z pszczelarskim pozdrowieniem
Pozdrawiam

Jan Magóra

lolol4
Stukacz
Stukacz

Dziękuję za radę, zrobiłem tak jak podpowiadał miły-marin i dolałem trochę wody. Kupię 0,25l spirytusu i doleję do pozostałego- nie rozpuszczonego propolisu zobaczę czy reszta rozpuści się.

Jan Magóra
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Jan Magóra »

Szanowny kolegoj Jestem zdecydowanym przeciwnikiem, psucia roztworu propolisu przez dolewaniem wody do całości w butelce. Chyba zauważyłeś, że po dolaniu wody do roztworu następuje intensywne pienienie się. Kiedyś rozmawiałem z chemikiem, który oświadczył, że to następuje reakcja chemiczna H2O z składnikami propolisu które mnogą tracić swoje właściwości w trakcie dłuższego leżakowania Także spirytus musi być dobrej jakości nie żaden przywieziony z zagranicy. Bardzo dobrze przerabia spirytus, pochodzący z południowo-wschodniej Polski. Z pszczelarskim pozdrowieniem.5.12.2015r
Pozdrawiam

Jan Magóra

lolol4
Stukacz
Stukacz

To prawda że po dolaniu wody roztwór robi się mętny, ale po jakimś czasie robi się przejrzysty.

ODPOWIEDZ