kierunek wlotka

Moderator: krzysglo

luki5050
Stukacz Junior
Stukacz Junior

kierunek wlotka

Post autor: luki5050 »

Cześć wczoraj rozmawiałem z pszczelarzem z mojej wsi i powiedział mi, że wlotki uli muszą znajdować się na wschodzie *. I stąd moje pytanie: czy to jest konieczne, żeby wlotki znajdowały się na wschodzie i czy naprawdę bardzo szkodzę moim pszczołom, że mają wlotki skierowane w inną stronę świata? :)

* jeżeli by ktoś nie wiedział o co mi chodzi, w co wątpię, to chodzi mi o to, że wlotki uli muszą być skierowane w stronę wschodu. :)

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Jak nawschud sa skierowane to pszczoły prendziej wylatują w ;ole i w upały nie swieci w południe słonce i pszczoły mniej wentylują gniazdo. Pozdrawiam miły_marian

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Nie szkodzisz pszczołom, to taki utarty pogląd oparty tylko na tradycji. Mam ule ustawione bardzo różnie, tak jak warunki pozwalają, i nie widzę żadnej różnicy w zachowaniu pszczół, miodności, rojliwości itp
Brat Adam (ten od Buckfasta) zaleca nawet ustawianie uli czwórkami, z wylotkami każdy w inną stronę, co ma zapobiegać błądzeniu.
Pozdrawiam.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

luki5050
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: luki5050 »

Dziękuję, też tak właśnie myślałem, że to jest obojętne, bo mam wlotki skierowane na północ, a pszczoły wcześnie rano wylatują z uli.

ODPOWIEDZ