spadek ilości pszczół w ulach

Moderator: krzysglo

Irek251200
Obserwator
Obserwator

spadek ilości pszczół w ulach

Post autor: Irek251200 »

mam problem z nagłym spadkiem ilości pszczół w ulach w krótkim czasie jeszcze 3 tygodnie temu była ich duża ilość a teraz jest niewiele zabiegi na waroze som wykone co rok więc raczej to odrzucam jedyny fakt to tylko to że wcześniej podkarmiłem je troche miodem z rzepaku 3 razy po litrze czy ktoś może już miałpodobny problem prosze o porade

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Podkarmianie miodem z rzepaku nie wpływa na zmniejszenie rodziny pszczelej raczej ktos popryskał jakieś rosliny pesytydzem kture zabjiaja pszczoły.Pozdrawiam miły_marian

Karpacki
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: Karpacki »

Szkoda że kolega nie napisał ile na dzień dzisiejszy pozostało tych pszczół i czy nadal obserwuje kolega dalszy ich ubytek. Niewykluczone że może mieć kolega do czynienia z nosema ceranae. Jeśli ubytek pszczół jest szybki, rodziny chyba już nie uda się uratować.
Na forum Polanki, umieściłem dużo materiału na temat tego schorzenia. Należało by tam wejść i poczytać. Trzeba zwrócić uwagę czy pomiędzy ulami widać pszczoły, które wyglądają całkiem normalnie , a jednak chodzą na piechotę? Nie wiem skąd kolega jest, ale z wielu telefonów jakie w tej sprawie otrzymuję , obecnie duże zagrożenie tą chorobą jest w południowej części województwa lubelskiego i północnej części podkarpackiego.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ