nawłoć

Moderator: krzysglo

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

nawłoć

Post autor: Boro »

Witam , koledzy przygotowałem się do ostatniego wirowania , z nawłoci. Patrzyłem dziś do uli , a tam w miodni ładnie zalane rameczki już całe, ale co z tego jak prawie żadna nie za sklepiona, no może troszkę od góry kilka komórek. Co może być przyczyną że jeszcze nie zasklepiają, i co zrobić poczekać jeszcze parę dni aż zasklepią ?????. Tylko to już koniec sierpnia. Nigdy wcześniej takiego niezasklepionego nie brałem. Pozdrawiam.

Skelar
Obserwator
Obserwator

Post autor: Skelar »

U mnie też ramki pozalewane do pełna ale nie sklepiają. Zastanawiałem się czy aby nie dać jeszcze półnadstawki gdyż pogoda wyśmienita więc jeszcze coś nanoszą - na polach aż huczy. No ale w tej sytuacji może się powstrzymam bo mi tylko zapapraja półnadstawki a pełnych ramek nie zasklepią. Jak uważacie?

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Nawoc jeszcze bendzie kwitnoc do połowy wrzesnia, jeszcze masz czas wirować. Trzeba było po lipie zakarmić a przed nawocią ramki zabrać ale to trzeba mieć zapas ramek. Miód z nawoci dojrzewa w ulu 7dni ale jak przechylimy ramkie i troche portzonsniemy i nie leci to mozna brać do wirowania chociarz nie jest zasklepiony. W tym roku nie bendzie dużo miodu nawociowego bo albo leje albo jest upalnie i wtedy nie nektaruje w słoncu. Pozdrawiam miły_marian

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Boro »

Tak kolego dziś jest drugi września mam zamiar poczekać do następnej soboty czyli do 10 i w tedy wirować i potem zakarmić , odymić i do zimy Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ