Oprogramowanie wspomagające pracę

Moderator: krzysglo

orak
Obserwator
Obserwator
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-07, 10:20

Oprogramowanie wspomagające pracę

Post autor: orak »

Witam na forum

Swego czasu widziałem gdzies program komputerowy wspomagający
prace pasieki (na komputer stacjonarny). Tak się zastanawiam ostatnio
czy przydatny byłby tego typu program, ale na małe komputerki podręczne,
palmtopy (nie notebooki) ?. Taki komputerek potrafi kilkanascie godzin chodzić
na baterii, mały, lekki, odporny na warunki pogodowe...

pzdr
Orak

adik
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 11
Rejestracja: 2005-01-16, 10:19

Post autor: adik »

Więcej czasu spędzisz przed komputerem niż przy pszczołach.
a-d

Awatar użytkownika
haker_2015
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 112
Rejestracja: 2006-08-02, 11:32
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

komputer w pasiece

Post autor: haker_2015 »

Rzeczywiście w naszej dobie, komputeryzjcja stała się postawową wartoscią za pomoca ktorej czlowiek ułatwia sobie wiele prac.W psczelarstwie jednak widze zastosowanie teg osrodka technii ale juz raczej po wykonaniu czynnosci przy ulach typu, odnotowanie wszystkich waznych i mniejszwanzych informacji. Jesli korzystamy z tego to owszem-z zastrzezeniem ze mamy na to czas. Na brudnopisane notatki w zeszytach rzeczywiscie daja wiele niekedy do zyczenia. lecz warto te dane umieszczac w programie , ktory potrafi zrobic pirkna statystyke lub obliczyc szybciej inne wartosci. Jest taki program nazywa sie "Pasieka 2004". Program po ciagnaieciu dzial 30 dni normalnie pozniej trzeba sie zrejestrowac pod tym adresem stachurs@poczta.onet.pl. Sam mialem mozliwosc widziec mozliwosci tego programu i powiem ze nadaje sie i do malej pasieki jak rowniez duzej pasieki.

oro54
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 65
Rejestracja: 2005-11-28, 22:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: oro54 »

Witam!
Od 1995 roku prowadzę rejestrację wszelkich wydatków związanych z prowadzeniem pasiek. Posiadam bazę danych wszystkich klientów , wiem kto, w jakim dniu, ile, za jaką cenę i jaki miód zakupił. Wiem jakie opakowania preferuje i jaki miód lubi najbardziej. Potrafię określić jakie nakłady poniosłem na daną pasiekę, gdzie wzrosły koszty itp.
Wbrew pozorom nie jest to tak pracochłonne jak się wydaje. Nie używam żadnego spejalnego oprogramowania. Wszystko wykonane jest w EXELU, który jest na tyle plastyczny, że odpowiednio powiązane arkusze kalkulacyjne dokonują analiz na bieżąco. Można bez tego żyć, ale osobiście już nie wyobrażam sobie tego. Tygodniowo na wklepywanie danych tracę około dwóch godzin. Trzeba tylko trochę samodyscypliny, korzyści są niewymierne. Natychmiastowy dostę do informacji daje przewagę nad konkurencją, a to się liczy.
Z poważaniem oro54

Zablokowany