Styczniowy oblot

Moderator: krzysglo

Przemura
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Styczniowy oblot

Post autor: Przemura »

Rocilem z pasieki.bardzo sie stesknilem za moimi robaczkami.Ku mojej uciesze,pieknie sie oblatywaly...najladniej Vigory,Niemi slabiej ale tez niezle.Oby do wiosny !
pozdrawiam
Przemek

Awatar użytkownika
Bogand
Stukacz
Stukacz

Post autor: Bogand »

Moje też latały ale nie wszystkie. Oblatywały się te, które stały na słońcu, te co stały w cieniu drzew tylko pojedynczo wychodziły na mostek. Na prawdziwy oblot poczekamy jeszcze dwa miesiące.
Pozdrowienia.

aleksander
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: aleksander »

Dzień 8.01.jest dniem kiedy moje pszczoły wyszły na wylotek.W promieniach slońca zrobiły mały oblot.To jeszcze nie wiosna.Pozdrawiam.

marpi4
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: marpi4 »

obok mojego ula znalazłem kilka martwych pszczół czy jest to normalne

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

18,02,06 wreszcie się pszczoły obleciały tep w cieniu 12st a w słońcu 22st można spać spokojnie :grin: :grin:

Szefuniu

Oblot pszczół w lutym 2006

Post autor: Szefuniu »

Obloty pszczół w lutym 2006 Dzis l8 lutego godzina l2,30 2w cieniu tylko 8-9 stopni + a w słońcu ca + 20 C. ale cóż lekki wiaterek i b.słabe raczej wyloty pojedyńczych, co nie można nazwać oblotem generalnym, a taki tutaj jest wskazany, bo w naszym terenie jak i na Sądecczyznie była póżnojesienna spadz i rodziny maja ją w gnieżdzie i tak jak sygnalzje Kolega z Suchej B. byłoby bardzo dobrze gdyby to oblot oczyszczjacy - jeszcze poczekajmy

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

19-03 ładny oblot pszczół wreszcie zaczyna się coś dziać

Waldek
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Waldek »

W moich stronach pierwsze pszczoły wyszły 24 III i wyśle że w tym tygodniu będzie już generalny oblot. Jestem początkującym pszczelarzem i będę miał kilka pytań. Kiedy można zrobić główny przegląd i szczególnie na co mam zwrócić uwagę. Dodam, że usunąłem już osyp z zimy i wyczyściłem dennice.

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Po tak długiej zimie jeżeli 1 oblot był jak piszesz to gdy tylko tęp pozwoli idz do uli nie musisz długo nic robić sprawdz czy pszczoły mają wystarczająco dużo pokarmu puste ramki wycofaj sprawdzając wpierw czy na nich nie ma czerwiu ,jeżeli na ramkach jest czerw a mało jedzenia to do takich ramek dosuń ramko z pokarmem możesz je troche po odsklepiać ,jeżeli czerw będzie z tyłu ula to odwróć ramki tak aby czerw był z przodu od strony wylotu

Waldek
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Waldek »

A w razie czego to czym mozna podkarmic. Czytałem coś o cieście cukrowo-drożdżowym. Wiem, że najlepiej by było dodać ramkę z pokarmem z innego ula, ale ja mam tylko jeden ul.

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Jeżeli masz pokarmu mało a masz miód to weż słoik 0,5l rozpuść czklanke miodu w czklance wody i daj pszczołom na ramki podziurkuj wieczko małym gwożdziem wyciąg 2 beleczki i odwróć ,możesz też dać ciasto ale miodowo cukrowe --C Puder ..ciasta cukrowo drożdzowego się teraz nie podaje tylko jak zakwitną wierzby ,agresty ,porzeczki musi być wieksza ilość pyłku w ulu bo inaczej pszczoły dostaną odbiałczenia

Zablokowany