pytanie

Moderator: krzysglo

steko
Obserwator
Obserwator

pytanie

Post autor: steko »

witam wszystkich chciałbym załzyc pasieke prosił bym o pomoc gdzie co kupic i kiedy sie do tego zabrac za kazde info dziekuje pzdr

cacek
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: cacek »

oczywiście najlepiej sie do tego zabrać późnią wiosna (maj) gdy już będą robione rozbiórki.
mirek

pan_miodek
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: pan_miodek »

Moim zdaniem zabierz się już do tego. Zaprenumeruj sobie "Pszczelarstwo" . Kup kilka książek o gospodarce pasiecznej i przeczytaj je. Musisz się do hodowli pszczół trochę poduczyć. Mam na myśli zdobyć wiedzę. Złap namiary na prezesa najbliższego koła przyjdź na kilka spotkań. Na pewno poznasz tam mądrego i doświadczonego pszczelarza. Poproś go o to aby Ci to i owo pokazał i będzie Ci łatwiej. Oczywiście możesz nie zastosować się do tego ale narażasz swój budżet na poważny uszczerbek finansowy a pszczoły na "męki". Jeżeli nie jesteś pewny, że pszczoły to twoja pasja to daj sobie na razie spokój. Znam kilku pszczelarzy nie pasjonatów to szkoda z nimi o pszczołach rozmawiać.

steko
Obserwator
Obserwator

witam ponownie dzieki za rady niewioem czy to jest moja pasja kiedys moj ojciec sie tym zajmował a teraz ja chciałbym to zaczac mysle ze sprostam zadaniu czy ktos moze mi powiedziec ile musze miec pni zeby było to troszke dochodowe i czy ktos wi moze gdzie i za ile mozna kupic ule z pszczołami a co do prenumeratyy to myslałem o tym lecz mam jeszcze wszystkie gazety i poradniki z lat 60 tych dzieki za kazda podpowiedz

Marek__Z
Stukacz
Stukacz

Post autor: Marek__Z »

W portalu -- pszczoły.pl -- jest dział ogłoszeń i tam poszperaj, jest wiele dotyczących sprzedaży uli i pasiek
pozdrawiam

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

steko pisze:witam ponownie dzieki za rady niewioem czy to jest moja pasja kiedys moj ojciec sie tym zajmował a teraz ja chciałbym to zaczac mysle ze sprostam zadaniu czy ktos moze mi powiedziec ile musze miec pni zeby było to troszke dochodowe i czy ktos wi moze gdzie i za ile mozna kupic ule z pszczołami a co do prenumeratyy to myslałem o tym lecz mam jeszcze wszystkie gazety i poradniki z lat 60 tych dzieki za kazda podpowiedz
To nic Ci nie pozostało jak tylko kupić ule i zacząć pracować z nimi

steko
Obserwator
Obserwator

hmm dzieki tyle to wiem tylko robiłem to jakis czas temu wiec jak był by ktos w stanie podpowiedziec gdzie kupic ule z pszczołami bo z tym jest mały problem i czy mozna liczyc na jakas kase od naszego kochanego panstwa na rozwoj takiego gospodarstwa

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

Możesz kupić odkłady za to ci państwo ci zwróci, ale od hodowców objętych refundacją.
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

Marek__Z
Stukacz
Stukacz

Post autor: Marek__Z »

steko pisze:hmm dzieki tyle to wiem tylko robiłem to jakis czas temu wiec jak był by ktos w stanie podpowiedziec gdzie kupic ule z pszczołami bo z tym jest mały problem i czy mozna liczyc na jakas kase od naszego kochanego panstwa na rozwoj takiego gospodarstwa

Pisałem już Tobie gdzie można kupić ule z pszczołami: pszczoły.pl.
Zaglądałeś tam?
Ja zaglądałem i jest wiele takich ofert Panie kolego
Tobie chodzi o pszczelarzenie czy o wyrwanie kasy od "kochanego państwa" ?

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

Marek__Z pisze:

Tobie chodzi o pszczelarzenie czy o wyrwanie kasy od "kochanego państwa" ?
Marku jak dają to trza brać :695: A jak będą bić to trza uciekać :696:

steko
Obserwator
Obserwator

wyrwanie kasy to nie przestepstwo jesli chce za ta kase cos wtym kierunku zrobic a tam gdzie pisales to znalezc nie moge przykro mi moze szukac nie umie wiec dlatego pytam ponownie

pszczelarz51
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: pszczelarz51 »

Mam wrażenie , że kol. Steko tak na prawdę to pszczołami się nie bardzo interesuje. Jeżeli w pierwszym poście ktoś pyta o wielkie zyski lub dotacje to tak naprawdę z niego nigdy pszczelarza nie będzie. Podstawą każdego zawodu jest wiedza fachowa. Teoretyczną można zdobyć czytając książki i czasopisma natomiast praktyczną w pasiece własnej lub u zaprzyjaznionego pszczelarza.Naukę praktyczną można odbywać w tzw. sezonie, a teoretyczną w każdej chwili. Natomiast co do dotacji od "kochanego państwa" to proponuję zasięgnąć wiedzy w miejscowej Gminie. Co do sformułowania "kochane państwo" - no cóż jeżeli ci się to państwo nie podoba to wyjedź. Pozdrawiam Pszczelarz 51.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

pszczoły trzeba pokochać bez miłosci do pszczuł nie widze swatyswakci osobistej imajątkowej pszczoły tochoby izdrowie a zdrowie to najwiekszy skarb Jak bendziesz miał pszczoły to bendziesz miał miód kit [propolis] troche mleczka pyłek i jak to wszystko bendzież spozywał to bendzież żył cały wiek Radzę na początek kupić pare rodzin a jak pokochasz pszczoły to wyedy pomyslisz o poszezeniu pasieki życze powodzenia miły_marian

pszczelarz51
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: pszczelarz51 »

Całkowicie się zgadzam z mily-marian tylko proszę korzystać ze słownika. Pozdrawiam Pszczelarz 51

Zablokowany