Cukier puder przeciwko wrrrozie

Moderator: krzysglo

arekfreus
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Cukier puder przeciwko wrrrozie

Post autor: arekfreus »

Ja już pierwsze próby prowadziłem i są efekty. Co Wy o tym myślicie?

Awatar użytkownika
pszczelnik
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: pszczelnik »

Mógłbyś dokładniej opisać w jaki sposób zastosować cukier puder na warrozę. W jaki sposób to robisz? Czy daje to zadowalający efekt? Bardzo ciekawi mnie ten temat.

123
Stukacz
Stukacz

Post autor: 123 »

pszczelnik pisze: Bardzo ciekawi mnie ten temat.
Na tym forum P Czesław opisał dokładnie
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/viewtopic.php?t=339

arekfreus
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Ja posypałem pszczoły cukrem pudrem i widziałem że pojedyncze osobniki spadają na dennicę ula. Jakiś wielkich efektów nie widać ale zawsze to coś i nie powoduje skażenia produktów pszczelich co w okresie wiosennym jest ważne.

bee7

Post autor: bee7 »

Drogi Kolego! Zaciekawiła mnie ta wypowiedź. Też słyszałem o tym nietypowym sposobie leczenia. Ale posypałeś pszczoły na ramce cukrem pudrem czy tylko ramke na której urzędują pszczoły. ? Możesz mi odpowiedzieć? Być może że ja też spróbuje wykonać tą operację.

arekfreus
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

posypałem kilka ramek obsiadanych przez pszczoły na czarno. wysypałem troche cukru pudru na sitko i posypywałem

bee7

I co? Pszczoły nie udusiły się przez to? Tak sypnąłeś po prostu na ramke oblepioną pszczołami?
Nic się z nimi nie stało?

arekfreus
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

pewnie że nie, po kilku godzinach były czyste

bee7

Kurcze, to chyba i ja zastosuje taką kurację. Jak się nic nie stało, wylizały z siebie ten puder. No nic, dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam, bee7.

avico

Leczenie syfa (cukrem) pudrem

Post autor: avico »

Moi drodzy,
trudno zrozumieć w tym sens. Drobno mielony cukier na warrozę. Kiedy są sprawdzone i skuteczne ekologiczne preparaty. Nie mylić z tymi zawierającymi tymol. Miód z tymolem przestaje być miodem, a tymol zanieczyszcza nam ul i plastry na jakieś 3 - 4 lata. Unia wyraźnie określa co może zawierać miód.
To prawda, ze jesteśmy śmietniskiem Europy i używamy leki niczym ciuchy ze szmateksów. Nie napisze o jakie chodzi, bo wszyscy wiedzą, a ja nie mam tyle kasy na adwokatów.
Teraz pojawił się cudotwórca z cukrem pudrem.
Może dla odmiany i sprawdzenia skuteczności posypiemy pszczoły talkiem, mąką krupczatką i ziemia okrzemkową.
Pszczelarze! opamiętajcie się!
Zawsze jakaś ilość warrozy spadnie. Tylko cukier nie jest lekiem. On może sprawić, że jakiś czas pszczoły będą musiały sie oczyszczać z tego pyłu i coś przy tym spadnie.
Kiedy ludzie piszą o Beevitalu, który powoduje, ze ponad 30% warrozy leżącej na wkładce jest uszkodzona pszczelimi zuwaczkami. Kiedy wiadomo, ze Beevital swoja aktywność wykazuje 7 - 10 dni. Kiedy udowodniono, że faktycznie jest skuteczny, a pszczoły są bardziej żywotne, to jeden z drugim pisze androny o cukrze.
Bym zrozumiał, kiedy nie byłoby żadnego innego leku.
czy jest tak chytry, ze na skuteczna antywaroozową terapie szkoda mu około 7 - 9 zł. (cena zależy od wielkości opakowania). Woli ryzykować i "leczyć syfa pudrem".
Nie lubisz Beevitalu, użyj Apiwarolu, czy szczawiowego kwasu, ale nie pleć bzdur rodem z magla, gdzie jedna pani drugiej pani powiedziała, że cukier puder, .....

Gdyby prawdą była taka skuteczność cukru, to dawno mielibyśmy firmowy cukier ze specjalnymi dodatkami anty zbrylającymi, o niezbędnej granulacji ziaren itd. Jeżeli tego nie ma, to metoda jest do bani. Przecież dla farmacji i cukrowni byłby to biznes po 1000 kroć lepszy niż handel narkotykami. Np. saszetka 1o gramów po 1 zł.
Czy myślicie, że o tym nie wiedzą?
Wiedzą, tylko maja rozum i wiedzą, że za rok pszczelarze włóczyliby ich po sądach.
Jeżeli sam popudrujesz pszczoły, bo wyczytałeś lub Ci kolega powiedział, to nie masz od kogo wymagać odszkodowania za spadłe pszczoły.

Życzę skutecznego pudrowania. Ja ten rok jadę na Beevitalu.

makak
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: makak »

Swietna reklama
Ciezko bylo by mi uwierzyc gdyby ktos mi powiedzial ze bezplatna
Sa rozne leki i rozna ich skutecznosc ale zeby od razu wychwalac prawie pod niebiosy jeden to swiadczy raczej o mocnej stonnicosci wypowiadajacego sie i malym jego obiektywizmie

mattp
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: mattp »

Beevital pozatym nie jest lekiem na waroze. Służy on do tak jak reset w komputerze. Działa oczyszczająco i pobudzająco na pszczoly. I nie jest uznawany jako lek na waroze. Nawet sam producent tak twierdzi tylko trzeba sie dokladnie wczytac. Na targach w Norymbergi moj kolega miał zaszyt sie spotkac z przedstawicielem i wlasnie on mu to wytlumaczył. Do Beevitalu należy jeszcze zastosować inne leki lub kwasy(mrowkowy, szczawiowy)

arekfreus
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

drogi kolego Avico cukier puder ogranicza warroze w czerwcu i lipcu tak jak wycinanie czerwiu trutowego a Ty możesz mieć paski w ulu przez cały rok i dymić apiwarolem co miesiąc nikt Ci nie karze posypywać pszczół

rzeimizak
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: rzeimizak »

Szanowny kolego Awico skontaktuj się z Czesławem i nie będziesz pisał bzdur.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Cukier puder daje dobre wyniki jak posypiemy pszczoły ale pod jednym warunkiem. Jak waroza spadnie na denice to niemozna dopuscić pszczoły zeby chodziły po denicy trzeba ogrodzić denice i posmarować olejem zeby waroza sie przylepiła sie do oleju i nie przeszła spowrotem na pszczołe. Po prostu trzeba połozyc siatkie na denice o takich oczkach zeby pszczoła nie mogła chodzic po denicy i siatka była odalona przynajmiej 1 cm od denicy. Pozdrawiam miły_marian

ODPOWIEDZ