Apiwarol

Moderator: krzysglo

morxus
Nieśmiały
Nieśmiały

Apiwarol

Post autor: morxus »

Kiedy najkorzystniej stosować apiwarol??

ander

Post autor: ander »

Apiwarol stosuje się po ostatnim miodobraniu, cytuję : "Najlepsze wyniki w zwalczaniu warrozy uzyskuje się przeprowadzając odymianie wiosną dwukrotnie i jesienią dwu- lub trzykrotnie w odstępach 4-6 dni, kiedy w ulu znajduje się najmniejsza ilość zasklepionego czerwiu." Musi być mała ilośc czerwiu, najlepiej żeby go wogóle nie było. Ja przykładowo ostatni raz odymiam w październiku.

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

ja już cztery razy odymiałem ... czadziłem wręcz powiem .. czerwiu jest mało a rodziny silne nadal ... tableta na spód . wylotek zatykam watą na 20 minut , pod gniazdo podkładam kartkę bristolu wysmarowaną zwykłym olejem roślinnym . w tym roku o dziwo mało jest tych cholernych pasożytów .... oby tak było wszędzie .... :685: :685: :685: :685:
Radek73

birkut

Post autor: birkut »

ja tez nie stwierdziłem warozy u siebie moze deszcz jej zaszkodził, tylko dziwne bo na jednym z forów opisują jak to po poddaniu lekarstw, waroza sie sypie jak żyto z kombajnu

telok
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: telok »

birkut nie żartuj cały sezon bez warozy, masz super pszczoły.
pozdrawiam telok

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

to chyba te żółte?? ostatnio birkut,chciał kogoś obdarować , ah to pech, że wcześniej nie pomyślałem ...
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Marcin ... nie chcem być nie uprzejmy ,, ale tak szczerze to do pięt nie dorastasz w wiedzy o pszczelarstwie dla Birkuta ... poczytaj se a przekonasz się że tam gdzie nikt nie potrafił pomóc , czy doradzić to On dał trafną decyzję czy poradę ... i myślę że te wasze dogryzanie jest nie na miejscu ....więcej szacunku panowie dla tych co kochają pszczółki i między sobą nie warto się kłócić ... topnieje rzesza zawodowców , a ci co ich zastępują zaczynają od kłótni , na forum ... zastanówmy się nad tym proszę :692: :692: :692: :692:
Radek73

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Radek73, Ja i Birkut JUż wszystko sobie wyjaśniliśmy...... ;) a post wyżej to tylko żart;) Staszek ma duże poczucie humoru i chyba dziś na dożynkach bawi ze swoim ulem szklanym jeżeli zdobył matkę ;)
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

Ja odymiłem jedną rodzinę dwa tygodnie temu i jako że nie mam dennic odejmowanych nie wiem ile spadło na dno ula, ale na kafelce przed wylotkiem naliczyłem c.a. 70sztuk varroa.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

aż tyle :692: Ja wyliczyłem 24 szt. po 24h i wydawało mi się dużo..... leczyłem ambrozolem i KS (odparowywałem) w sezonie po miodobraniach i wycinałem czerw trutowy...
pozdrawiam Marcin

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Boro »

Witam.Słyszałem że APIWAROL jest szkodliwy dla ludzi.Czy to prawda?.Może koledzy stosują ochrone przy odymianiu.??pozdrawiam.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Kazde cholwrstwo co dymimy i paski to jest szkodliwe dla ludzi ale arywalor po 30 dniach wyparowuje z miodu. Pozdrawiam miły_marian

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

beniamin wystarczy wsunąć kartkę wysmarowaną olejem , pod gniazdo ... nie musisz mieć odejmowanych dennic ... ja tak robię ... na zimę też tak robię . jak już ustają loty to wsuwam kartkę z bloku rysunkowego .. pod kłąb a na wiosne przed oblotem ją wyciągam razem z osypem ... szkoda że nie mam zdjęć ... ale na pewno odciążam robotnice od wynoszenia umarlaków na wiosne ... super sprawa :706: :706: :706: :706:
Radek73

johny180
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: johny180 »

tak jest szkodliwy :697: ,a ochrona ?to nie wdychać

morxus
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: morxus »

panowie proszę o rade a wy się kłócicie kto jest większym fachowcem ja mam pszczoły 2 rok zima będę robił kurs pszczelarski ale na dzień dzisiejszy nie mam dużej wiedzy o pszczołach tyle co z książek i z internetu proszę o rade co z tym apiwarolem kiedy najkorzystniej odymiać

ODPOWIEDZ