Pszczelarstwo zawodowe

Moderator: krzysglo

Lukasz W
Obserwator
Obserwator

Pszczelarstwo zawodowe

Post autor: Lukasz W »

Witam!!
Mam pytanie do kolegow...Czy ktos na forum sie zastanawial dlaczego tak maly procent pszczelarzy decyduje sie zostac pszczelarzami zawodowymi?? Jakie perpektywy ma w dzisiejszych czasach pszczelarstwo ??

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

Lukasz W pisze:Witam!!
Mam pytanie do kolegow...Czy ktos na forum sie zastanawial dlaczego tak maly procent pszczelarzy decyduje sie zostac pszczelarzami zawodowymi?? Jakie perpektywy ma w dzisiejszych czasach pszczelarstwo ??

Mała rentowność a rodziny trzeba za coś ytrzymać
pozdrawiam Marcin

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

jaka jest różnica mię dzy zawodowym a amatorskim , na pszczołach się trzeba cholrnie znać braknie ci życia

Lukasz W
Obserwator
Obserwator

Post autor: Lukasz W »

Roznica jest prosta pszczelarz zawodowy zyje z pszczelarstwa a amator trktuje hodowle pszczol jak hobby..dlatego ja sie zastanawiam czy oplaca sie byc pszczelarzem zawodowym i taki temat podejmuje moze sie wypowie jakis bardziej doswiatczony pszczelarz jakie sa realia w pszczelarstwie zawodowym....

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

jusz gdzieś pisałem pszczelarstwo się opłaca pod warunkiem że masz górniczą emeryturę

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

jusz gdzieś pisałem pszczelarstwo się opłaca pod warunkiem że masz górniczą emeryturę
Ta, albo stać cię na ule KONYA. Bo z tego co piszą o tym, to wychodziło by na to że można pracować po 8h dziennie i mieć dodatkowo 80uli. Mam takie marzenie żeby przejść na zawodowego kiedyś.
A przy Konya jest to możliwe. Bo najwięcej czasu to zajmują przeglądy i zabiegi przeciw rojowe. Których u Konya nie ma...

ODPOWIEDZ