MASZYNY DO PRODUKCJI WĘZY (niemieckie)

Moderator: krzysglo

kosma000
Nieśmiały
Nieśmiały

MASZYNY DO PRODUKCJI WĘZY (niemieckie)

Post autor: kosma000 »

Witam.
Czy znacie firmy i nazwy urządzeń do produkcji węzy?
Szukam w internecie i znalazłam maszynę niemieckiej firmy HERZOG.
Nie znam jednak szczegółów dotyczących tej maszyny, a przede wszystkim ceny.
Może są też inne...
Jeśli ktoś z Was orientuje się w tym temacie i przede wszystkim wie coś więcej o tej firmie i cenie takiej maszyny to proszę o odpowiedzi i podpowiedzi.
A to link, który znalazłam na youtube http://www.youtube.com/watch?v=DnE0SCLs ... re=related.
Dziękuję z góry i czekam z niecierpliwością na pomoc w tej sprawie.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego "Kosma" - jest polska firma z tradycjami z lat 20-tych, dawniej we Lwowie a obecnie w Kielcach ul.Sandomierska 145 telefon/fax 41/342-57-98 inż Jan Lankoff adres @ <lankoff@complex.com.pl>

Pozdrawiam Stanisław Z.

qq Andrzej
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Re: MASZYNY DO PRODUKCJI WĘZY (niemieckie)

Post autor: qq Andrzej »

kosma000 pisze:Witam.
Czy znacie firmy i nazwy urządzeń do produkcji węzy?
Szukam w internecie i znalazłam maszynę niemieckiej firmy HERZOG.
Nie znam jednak szczegółów dotyczących tej maszyny, a przede wszystkim ceny.
Może są też inne...
Jeśli ktoś z Was orientuje się w tym temacie i przede wszystkim wie coś więcej o tej firmie i cenie takiej maszyny to proszę o odpowiedzi i podpowiedzi.
A to link, który znalazłam na youtube http://www.youtube.com/watch?v=DnE0SCLs ... re=related.
Dziękuję z góry i czekam z niecierpliwością na pomoc w tej sprawie.
Twoja niecierpliwość kosztuje coś koło 60 000 EURO .No chyba to niejest na Polską kieszeń ,chyba że Masz inne zdanie . Z tego coś wiecej dowesz sie od KrzysztofK ,w innych forach jako <dadant >. Tyle Mojej wiedzy

kosma000
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: kosma000 »

Nie znacie jakiś innych.
Wyszukałam w internecie niemiecką HERZOG i amerykańską z tego linku, który zamieściłam PETMARK MAKINE, ale nie mam pojęcia jakie są ceny takich urządzeń i jak w ogóle można je zamówić i sprowadzić.
Są to urządzenia w pełni zautomatyzowane, profesjonalne, futurystyczne.
Może ktoś z Was ma doświadczenie w tym zakresie...

Andrzey
Stukacz
Stukacz

Post autor: Andrzey »

Myślę że producenci węzy a szczególnie ci mniejsi najlepiej się orientują gdzie takie urządzenia można kupić.

avico

Post autor: avico »

Doprecyzuj swoje pytanie. Czy maszyna ma być do użytku na mini skalę Twoja pasieka i kilku znajomych, czy masz zamiar założyć interes przetwórstwa wosku na węzę?

Twoje pytanie jest porównywalne z takim: "Chcę piec chleb. Szukałem w Internecie i znalazłem różne urządzenia".

Nie wiadomo, czy polecić domowa maszynę do wypieku chleba, czy automat do piekarni osiedlowej, czy może wielki kombinat.

Awatar użytkownika
swider24
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: swider24 »

U mnie w kole kupiliśmy walce (właśnie Lankoff) - kręcone ręcznie, korzystamy od kilku lat i robimy własną węzę. Rewelacja. Oprócz tego dostęp do gazu - aby rozgrzać wosk; cienkie sklejki do zanurzenia w wosku, zimna woda do schłodzenia wosku, stół i nóż do przycięcia gotowej węzy.

Info o walcu na stronie, niestety ceny nie pamiętam, ale warto zainwestować w kilka osób w swoim gronie:

http://www.lankoff.pl/walce.html
--
"Nie darmo u pszczoły żądło a cierń u róży"

ODPOWIEDZ