nowy sprzet

Moderator: krzysglo

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

nowy sprzet

Post autor: Sara »

Mam prośbę proszę o opinie o miodarkach firm: Łyson ,Anna , Barc oraz Logar musze się zdecydować a komentarze kolegów pomogły by mi podjąć właściwą decyzje .Miodarka do 10 ramek wielkopolskich na pewno nie większa.Pozdrawiam Sara

robotruten
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: robotruten »

Jeśli to niewielka pasieka hobbystyczna wystarczy 3 lub 4 plastrowa. Dla wygody z napędem elektrycznym, ale można popracować także nad tężyzną to i grosza troszki się zaoszczędzi :690: Pozdro

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

firma anna produkuje dobre miodarki ale kontakt fatalny, olewają klienta ... jak masz blisko do ich siedziby to jedź lepiej i tam kupisz :693:
pozdrawiam Marcin

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Dzięki za odpowiedzi , dzwoniłam do Anny i odniosłam wrażenie że po co dzwonie :694: .Największy problem to właśnie na co sie zdecydować rozważam 5 ramkową diagonalna z napędem ręcznym i elektrycznym, albo kasetonową 6 ramkową tylko juz są droższe. A :701: zmniejszam pasiekę juz od 3 lat i coraz gorzej mi to idzie :702: moja pasieka jest na pograniczu małej a średniej Sara

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

Sara, w/g obserwacji na forum i nie tylko ( bo ja też jestem w trakcie kupna miodarki :701: ) zauważyłem ,że czasami narzekają na silniki miodarek dlatego jak masz średnią :) pasiekę to kup 4-5 ramkową z napędem ręczno-elektrycznym , gdyby coś padło ( odpukać nie malowane) to masz korbę i dokończysz wirowanie a gdy masz na napędy tylko i wyłącznie to cała praca wstrzymana : na ile? nie wiadomo ale wiadomo ,że pszczółki nie lubią czekać :690:
pozdrawiam Marcin

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Rozważam kupno 5 ramkowei z napędem recznym i elektrycznym jednocześnie sa troszkę dorsze od samych ręcznych ( tylko nie wiem jak sie sprawują w pracy) lub kasetonowe.
Miodarkę kasetowa diagonalne miałam i przerobili na zwykłą diagonalną bo nie szło ujechac , ciągle wypinały sie kasety :694:

ODPOWIEDZ