pasieka w pobliżu torow kolejowych

Moderator: krzysglo

Grażyna

pasieka w pobliżu torow kolejowych

Post autor: Grażyna »

czy ktoś umiałby mi powiedzieć jak zimują pszczoły w pobliżu torów kolejowych

kolejarz

Post autor: kolejarz »

Zgodnie z rozkładem jazdy.

Co ma piernik do wiatraka? zimowały i zimują, a takich pasiek jest wiele.

george 18

Post autor: george 18 »

w temacie pasieki przy torach kolejowych w zasadzie nie stwierdzam czynników negatywnych mających wpływ na zimowlę lub zachowanie rodzin w sezonie . istnieje ryzyko utraty matek w pasiekach prowadzących hodowlę,/ przejeżdżające pociągi . wydaje się że pszczoły mogą zebrać większą ilość pyłku z roślin rosnących na poboczach nasypów kolejowych/szczególnie strona południowa/

beeman

railway

Post autor: beeman »

Powszechnie uważa się, że drgania mogą zaszkodzić zimującym pszczołom. Ale pasieka w Pożogu (prawie na torach) temu zaprzecza.

kolejarz

Post autor: kolejarz »

Nie tylko w Pożogu. Wiele pasiek stoi przy torach, czy uczęszczanych drogach.

Szefuniu

PASIEKA PRZY TORACH KOLEJOWYCH

Post autor: Szefuniu »

Pasieka przy torach kolejowych. Szanowna Pani Kiedys w lataxch 60-tych była zlokalizowana pasieka b.wysoko w górach na stacji Kasina Wielka /linia Chabówka-Nowy Sącz/ ta pasiekę prowadził znany pszczelarz juz sp Janczura - jako ówczesny dyzurny ruchu. Ule jak pamietam były narazone na rozne drgania, pracę pompy itp, stały w odległosci ca 5-6 metrów od torów i wg słów owego pszczelarza nigdy nie miał strat np po zimowli, a latem były tam wspaniałe pożytki spadziowe a wczsniej z lesnej maliny i jeżyn. Ja sam miałem pasieke przy tej samej linii w miejscowości Piekiełko. tam znów odbijało się echo gwizdu parowozu, szczególnie zima, ale i to nie przeszkadzało zimującm rodzinom. Pozdrawiam Szefuniu

gollum
Obserwator
Obserwator

Post autor: gollum »

a czy pszczołom może przeszkadzac bliskosc zakładu stolarskiego?
chodzi mi o włączanie co jakiś czas pił, heblarek, etc...

bo czytałem w podręczniki Wandy Ostrowskiej że pszczoły drażni każdy hałas...ale nie wiem czy na pewno

[ Dodano: 2006-05-08, 16:07 ]
mam nadzieję że ktoś odpowie :roll:
#Jeśli masz własne zdanie w grupie ludzi, których nie znasz, wybiorą cię liderem grupy.#

Zablokowany