niatragina

Moderator: krzysglo

gość

niatragina

Post autor: gość »

Witam,
mam pytanie, czy wiedzą państwo gdzie (najlepiej w okolicach warszawy) można kupić małą ilość niatraginy (szczepionka do nostrzyku)(tyle by starczyło na kilogram nasion) bo mam problemy z wychodowaniem tej roślinki

gość

Post autor: gość »

a czy Wy drodzy pszczelo-ogrodnicy stosujecie jakieś (inne) środki wspomagające wzrost nostrzyku ??

leon3

Post autor: leon3 »

Z powodu braku preparatu możesz pobrać trochę ziemi spod rosnącego nostrzyku i wymieszać ją z nasionami.Nostrzyk sieję razem z facelią.Przed siewem nawożę pełną dawkę jak pod facelię.Wdrugim roku nic nie daję.I nostrzyk jest jak las.

jc51
Obserwator
Obserwator

Post autor: jc51 »

Witam nitragine mozna kupic w:Instytucie Uprawy Nawozenia i Gleboznawstwa Zaklad Mikrobiologii 24-100 Pulawy ul Czartoryskich 8 ,lub w,,BIOFOOD" sc ul Bydgoska 41 78-600 Walcz tel 067 258 24 65 .Tam kupowalem w ub roku.Pozdrawiam

Ptyś
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Ptyś »

Ale "gały" wywaliłem jak przeczytalem pierwszy post,ja nostrzyk sieję już chyba z 15 lat,zreszta odkąd pamiętam to zawsze był{biały,dwuletni]. Nie zdawalem sobie sprawy że z nim może mieć ktos takie problemy :shock:

marek5
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: marek5 »

Znam przypadek, kiedy 30cm nostrzyk ginął na stojąco.Za mało wapna było w glebie.

Ptyś
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Ptyś »

To jest mozliwe u nas są gleby "wapienne" jak to na Ponidzu :idea:

marek5
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: marek5 »

Kto sprzeda nostrzyk?Mam nie oczyszczony a koleżanka z Zawiercia potrzebuje 40kg.

Zablokowany