zimowla 2014-2015

Moderator: krzysglo

żelazny
Stukacz Junior
Stukacz Junior

zimowla 2014-2015

Post autor: żelazny »

Dzisiaj 23 grudnia byłem na pasieczysku i w niektórych ulach zauważyłem pszczoły chodzące po wylotku wynoszone odsklepiny i martwe pszczoły dosyć żywo się poruszały mimo że padał deszcz, temperatura 8 stopni dodam że waroza bardzo dobże zwalczona na jesieni było jej sporo w niektórych ulach od kilku dni padało i wiało co sądzić o tych pszczołach chodzących po wylotkach ??
Żelazny

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Dobrze sondzic bo pszczoły juz robio porzadek na denicy i napewno troche się oczysciły i sa w dobrej kindycji na reszte zimy. Pozdrawiam miły_marian

lolol4
Stukacz
Stukacz

Post autor: lolol4 »

Ciekawe jak będzie. Dałem dookoła maty trzcinowe na ocieplenie gniazda a tu ciepło.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Powyciogaj te maty ocjeplające bo matki moga zacaonć czerwic a teraz to jest nie wskazane. Dopiero daje się ocieplenie po 15 lutego bo już matki zaczynają czerwic a czerw musu mieć stałą teperature 34stopnie. To te ocieplenie zmniejsza wysiłek pszczół na ogżanie czerwiu. A może masz słabe rodziny co kłąb zimowy jest a 3 ramkach to zostaw te ocieplenie trzycinowe. Pozdrawiam miły_marian

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Powyciogaj te maty ocjeplające bo matki moga zacaonć czerwic a teraz to jest nie wskazane. Dopiero daje się ocieplenie po 15 lutego bo już matki zaczynają czerwic a czerw musu mieć stałą teperature 34stopnie. To te ocieplenie zmniejsza wysiłek pszczół na ogżanie czerwiu. A może masz słabe rodziny co kłąb zimowy jest a 3 ramkach to zostaw te ocieplenie trzycinowe. Pozdrawiam miły_marian

żelazny
Stukacz Junior
Stukacz Junior

wczoraj 17 styczeń było 12 stopni w cieniu ,słonecznie pszczoły zrobiły oblot .wszystkie żyją średnio po szklance osypu a jak u was?
Żelazny

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Od kilku dni jest mglisto i ponuro.Jak u kogoś jest troszkę słoneczka więcej
to niech się podzieli. Leszczyna prawie zakwita a tu szaro buro i do domu daleko (:

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

lepiej żeby leszczyna z kwitnieniem zaczekała do wiosny bo inaczej pszczółki z niej nie skorzystają
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

krzys_675
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: krzys_675 »

U mnie na razie wszystkie żyją. Wszystkie 5 :688:
Wiosną może być jednak rozczarowanie - waroza.
U mnie mglistoo i wilgotno i ponuro od dłuższego czasu

jozef
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: jozef »

a czy ktoś pomyślał żeby posadzić wierzby ? albo leszczyny czy przebiśniegi ? lub lipy a odmian ich jest aż 10 nie mówiąc o wierzbach albo innych roślinach rdest np. ciekawe co

żelazny
Stukacz Junior
Stukacz Junior

dzisiaj 7stopni w słońcu dużo cieplej lekki oblot wszystkie żyją i jest raczej ok. a jak u was ? To forum to chyba umiera albo raczej końcówka agoni.pozdrawiam
Żelazny

dziej
Obserwator
Obserwator

zimowla 2o14-2015

Post autor: dziej »

witajcie

wczoraj bylem w pasiece 10.stopni wcieniu w ulach ruch oblot na calego w ulach z odejmowanymi denicami podmienilem denice osyp maly do uli o stalej dennicy jeszcze nie zagladam oblatywaly sie ladnie zaczely czyscic ule chyba tez jest dobrze.

pozdrawiam

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Wczoraj świeciło słonce ale był tak zimny wiatr ,ze pszczoły nawet nie próbowały wylecieć . Leszczyna jeszcze nie rozkwitła.Pszczoły w kilku ulach wyszły w połowie stycznia było wszystko dobrze .Jedna rzecz co mnie martwi to aby zima o nas sobie nie przypomniała w kwietniu lub maju :712:

SJS
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: SJS »

Wyglądają po zimie całkiem rozsądnie - do dwóch uli weszły myszy - może uda się je namówić aby nie wracały - podłożyłem pod ule trutkę tak aby ptaki jej nie widziały.
http://youtu.be/1bFfjTk2ptI
Nie karmie kandem - podaję jedną ramkę poziomo na powałke co widać na filmie
O pszczołach wiemy mniej niż o księżycu

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Pszczoły przezimowały dobrze są w dobrej kondycji tylko w nie których ulach muszę zwrócić uwagę na ilość pokarmu, pszczół dużo a pokarmu tak sobie. Damy rade jest dobrze :704:

ODPOWIEDZ