Wymiana matki

Moderator: krzysglo

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Wymiana matki

Post autor: Boro »

Witam Koledzy czy jak chciałbym wymienić matkę buckfast na inną rasę , czy mogę to jeszcze zrobić teraz czy już jest za pużno???Pszczółki od tej matki są bardzo , ale to bardzo agresywne.I niestety będę musiał z tym coś zrobić , i myślałem żeby wymienić matkę na krainkę. Chyba że można zrobić coś innego żeby były mniej agresywne??? A jak nie to jak teraz podmienić im matkę , nigdy wcześniej tego nie robiłem...

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Jak masz agresywne od tej matki pszczoły to zabiez matkie z tej rodziny i za dwa dni pozrywaj mateczniki i podaj matkie nową w klateczce bez astysty czyli samo matkie i wyłam zabespieczenie niech same uwolnia markie. Radze krainkie bo buskwat jest dobry na odkłady matka składa do 3tys jajeczek na dobe i czerw zjada zapasy. Pozdrawiam miły_marian

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Kolego Miły marian ja właśnie mam buckfasta to jest odkład z maja tego roku , i wziąłem je tylko dla tego że sprzedający mówił że są bardzo łagodne...... Czyli muszę odebrać matkę wcześniej , a nową podać za parę dni dopiero w tedy gdy odciągną mateczniki??. A jak nie ma już jajeczek , to nie pociągną mateczników , i czy wtedy można podać matkę..

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Tak. Pozdrawiam miły_marian

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Dziękuję kolego, no to spróbuje, ciekawe czy jej nie zetną bo złośliwość ich jest wielka. Aż strach popatrzeć do gniazda , no ale akurat może się udać.
Patrzyłem teraz do gniazda ale to jest szok agresja była tak wielka że dostałem z 5 użądleń , były wszędzie na kapeluszu miałem ich chyba ze 100 sztuk. Wchodziły nawet przez kieszenie, nogawki w takich warunkach nie ma szans na odszukanie matki,a co dopiero na zamianę . Tak że zostaje tylko jedno siara...

ODPOWIEDZ