Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana matki
Autor Wiadomość
Boro 
Stukacz Junior
Boro

Wysłany: 2015-09-04, 19:44   Wymiana matki

Witam Koledzy czy jak chciałbym wymienić matkę buckfast na inną rasę , czy mogę to jeszcze zrobić teraz czy już jest za pużno???Pszczółki od tej matki są bardzo , ale to bardzo agresywne.I niestety będę musiał z tym coś zrobić , i myślałem żeby wymienić matkę na krainkę. Chyba że można zrobić coś innego żeby były mniej agresywne??? A jak nie to jak teraz podmienić im matkę , nigdy wcześniej tego nie robiłem...

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2015-09-04, 20:42   

Jak masz agresywne od tej matki pszczoły to zabiez matkie z tej rodziny i za dwa dni pozrywaj mateczniki i podaj matkie nową w klateczce bez astysty czyli samo matkie i wyłam zabespieczenie niech same uwolnia markie. Radze krainkie bo buskwat jest dobry na odkłady matka składa do 3tys jajeczek na dobe i czerw zjada zapasy. Pozdrawiam miły_marian

Boro 
Stukacz Junior
Boro

Wysłany: 2015-09-05, 08:45   

Kolego Miły marian ja właśnie mam buckfasta to jest odkład z maja tego roku , i wziąłem je tylko dla tego że sprzedający mówił że są bardzo łagodne...... Czyli muszę odebrać matkę wcześniej , a nową podać za parę dni dopiero w tedy gdy odciągną mateczniki??. A jak nie ma już jajeczek , to nie pociągną mateczników , i czy wtedy można podać matkę..

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2015-09-05, 09:02   

Tak. Pozdrawiam miły_marian

Boro 
Stukacz Junior
Boro

Wysłany: 2015-09-05, 09:28   

Dziękuję kolego, no to spróbuje, ciekawe czy jej nie zetną bo złośliwość ich jest wielka. Aż strach popatrzeć do gniazda , no ale akurat może się udać.
Patrzyłem teraz do gniazda ale to jest szok agresja była tak wielka że dostałem z 5 użądleń , były wszędzie na kapeluszu miałem ich chyba ze 100 sztuk. Wchodziły nawet przez kieszenie, nogawki w takich warunkach nie ma szans na odszukanie matki,a co dopiero na zamianę . Tak że zostaje tylko jedno siara...

Odpowiedz do tematu