Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Start!
Autor Wiadomość
pawlos
Obserwator

Wysłany: 2016-10-02, 12:58   Start!

Witam. Właśnie rozpocząłem swoją przygodę z pszczołami. Obecnie posiadam ul warszawski 18-to ramkowy od Ryszarda Sułkowskiego. Pierwsze pytanie od Was dlaczego warszawski? Ponieważ mam nauczyciela(swojego dziadka) który tylko w takich operował i w inne się nie bawił. Jako że ma już 84 lata powoli podejmiemy się ulami korpusowymi. Plan działania jest taki:
1) zakup uli - w tym momencie jeden ale już zamawiam następne
2) pomalowanie uli
3) odczekanie przez zimę żeby wywietrzały z lakieru\farby
4) dziadek podaruje mi rodzinę ze swojej pasieki
5) rozwój rodziny przez dziadka w nowych ulach na jego terenie przy pełnym moim zaangażowaniu
6) w tym czasie dziadek będzie mi całą swoją wiedzę przekazywał, uczył mnie
7) jako że mam zamiar ustawić ule w ROD trochę czasu minie nim zostanie wyznaczony teren na pszczoły wedługo regulaminu PZD, założenie kółka pszczelarskiego itp.
8 ) przeprowadzka na nowy teren i przejęcie opieki, z małą kontrolą dziadka

Sprzęt dostanę od teścia. Wiedza od dziadka więc zaplecze mam. Jeżeli chodzi o ten teren to do dyspozycji max 800m^2 lecz inni działkowcy coś z tego będą chcieli mieć to mniej tego będzie. Ogólnie to dla wszystkich działkowców ten teren będzie to każdy będzie mógł w tym uczestniczyć ale w tym momencie jest nas dwóch do "roboty". Mogę zaczerpnąć Waszej opinii co sądzicie o tym planie? Wymiana doświadczeń mile wskazana :)

6259592_IMG_20161001_133443.jpg
Plik ściągnięto 6696 raz(y) 31,52 KB

Odpowiedz do tematu